24.04.2012 13:57


Aktuálně: Austrálie Čechy vítá, zní poselství Australských dnů 2012

Autor: Lucie Barnetová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Putovní veletrh Australské dny 2012 se dnes zastavil v Brně. Jeho program zahájila přednáška o možnostech studia a práce v Austrálii, kde jsou podle majitele agentury Alfa Agency Češi velmi vítanými hosty.

Brno Veletrh věnovaný studiu, práci a cestování v Austrálii se po zastávce v Ostravě dnes přesunul do Brna. Na úvodní přednášce představil majitel agentury Alfa Agency Aleš Bárta výhody, které studium v zemi nabízí. Zároveň přidal mnoho praktických rad, které zájemcům cestu i pobyt usnadní. Poradil například, jak si vybrat správnou školu. „Je dobré, aby ve škole bylo maximálně do padesáti procent Asiatů. Pokud jich bude více, bude se učitel věnovat jenom jim, trénovat s nimi výslovnost a vy se nic nenaučíte,“ uvedl Bárta.

Austrálie byla jednou z prvních zemí, v nichž Češi a Slováci dostali po sametové revoluci povolení pracovat. To obdrží student automaticky se studijním vízem. Sehnat v zemi zaměstnání prý není těžké, pokud je člověk komunikativní, pracovitý a hledá.

Své zkušenosti posluchačům v Moravské zemské knihovně předali i bývalí studenti, kteří v Austrálii nějakou dobu pracovali a chodili do školy. „Začínal jsem prací v hotelu. Protože jsem byl ochotný makat a mluvil jsem dobře anglicky, dostal jsem později díky známosti místo na letišti,“ pověděl o svých zkušenostech bývalý „australský“ student Pavel Zemenčik, který strávil na opačné straně polokoule více než čtyři roky. Návštěvníci se také dozvěděli, kolik studium a pobyt v zemí stojí, kolik si mohou vydělat, kdy je nejlepší vyrazit a co mohou od cesty čekat. „Povídání bylo hodně zajímavé a určitě nás přimělo o takové možnosti přemýšlet.,“ sdělila své dojmy z prezentace návštěvnice Jarmila Nováková.

Australské dny 2012 mají na programu kromě vyprávění studentů i vystoupení hráče na didgeridoo, doplněné výkladem o tomto originálním hudebním nástroji domorodých Austrálců, a promítání fotografií ze Západní Austrálie a Severního teritoria cestovatele Vlastimila Tichého.

Součástí veletrhu jsou i soutěže o ceny. Návštěvníci mohli vyplnit slosovatelný anketní lístek. Po skončení celého programu bude vylosován jeden výherce jazykového kurzu v Austrálii a druhý vylosovaný si odnese didgeridoo. Austrálie očima studentů, která program odstarovala, jej také v šest hodin odpoledne ukončí a veletrh se zítra přestěhuje do Olomouce.

Australské dny 2012 pořádá agentura Alfa Agency ve spolupráci s vybranými australskými školami a honorárním konzulem Austrálie. Sedmý ročník veletrhu se koná v pěti univerzitních městech republiky. Kdo ho nestihl navštívit dnes v Brně nebo včera v Ostravě, bude mít ještě příležitost se ho zúčastnit v Olomouci, Praze a Plzni.

Klíčová slova: Austrálské dny, studium, práce, cestování

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.