17.03.2011 11:54


Aktuálně: Atleti poběží Lužánkami příští sobotu

Autor: Kateřina Foltánková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Profesionálové i amatéři se mohou přihlásit do mezinárodního závodu Běh Lužánkami, který se poběží 26. března, nejpozději půl hodiny před startem své kategorie. Vítěz hlavního závodu získá šest tisíc korun.

Technický ředitel závodu Petr Juráček. Brno – Šestašedesátý ročník tradičního Běhu Lužánkami přinese zápolení v osmnácti kategoriích. Pro diváky bývá nejzajímavější hlavní závod vytrvalých běžců. „Žádný z vítězů minulých ročníků se zatím nepřihlásil,“ řekl ředitel závodu Karel Walter. Účast letos potvrdili etiopský vytrvalec Mulugeta Servessa a atleti z Maďarska, Slovenska a Polska. „Traťový rekord trojnásobného vítěze Jakuba Burhardta by mohl padnout,“ očekává Walter. Burhardt v roce 2008 zaběhl osmikilometrovou trať za dvacet tři minut a tři sekundy.

Student mezinárodních vztahů Michal Zboran se do Lužánek nechystá ani jako sportovec ani jako divák. „Mám v plánu psát bakalářskou práci,“ řekl. Podle technického ředitele závodu Petra Juráčka o předčasnou registraci není velký zájem. „Hlavně amatéři se rozhodují až v den závodu podle počasí,“ uvedl Juráček. Dospělí zaplatí padesát korun startovného, děti budou závodit zdarma.

Nejmladší závodníci narození po roce 2002 vyběhnou na trať o půl desaté. Následovat budou závody žáků a žákyň. „Novinkou je, že si každé dítě odnese pamětní list a sladkost,“ láká Juráček. Běh Lužánkami bude oficiálně zahájen  deset minut před jedenáctou hodinou. Poté mohou diváci fandit sportovcům v kategorii muži a ženy. Zlatým hřebem závodu bude osmikilometrový běh mužů vytrvalců ve třičtvrtě na dvanáct. Závodníci nemají možnost použít tretry kvůli asfaltovým stezkám.

Poprvé atleti závodili v parku v roce 1946. Běh Lužánkami je druhý nejstarší závod na Moravě. V minulém roce startovalo třistasedmdesát závodníků. Běh organizuje brněnský atletický klub AC TRACK & FIELD BRNO a agentura Walter.

Klíčová slova: Běh Lužánkami, závod, Brno, Jakub Burhardt

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.