18.04.2015 23:24


Aktualita: Závodníci vystartovali na druhý ostravský Night run

Autor: Humplíková Markéta | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Sportovní nadšenci rozsvítili ulice Ostravy stovkami svítilen při dnešním Night runu. Trasa letošního nočního běhu byla dlouhá deset kilometrů a vedla kolem řeky Ostravice. Méně zdatní běžci mohli absolvovat pětikilometrový Avon Běh na podporu boje s rakovinou prsu. Trať organizátoři úmyslně situovali na neosvětlená místa, proto všichni účastníci měli čelové svítilny. Události se účastnilo okolo patnácti set sportovců.

Autor: Markéta Humplíková

Startovní pozice běžců ostravského Night runu.

Ostrava – Běžeckou trasu podél řeky Ostravice dnes v noci obsadilo patnáct stovek závodníků druhého Night runu. Na hlavách musel mít každý účastník čelovou svítilnu, jelikož byl běh ve tmě. Účastníci vybírali mezi dvěma závody, kratším pětikilometrovým závodem a druhým  desetikilometrovým. Převážně se závodů účastnily ženy. Kratší závod byl charitativní na podporu boje proti rakovině prsu. „Z každého startovného toho běhu putuje stokoruna na charatitivní účel,“ sdělil organizátor Tomáš Pavel. Podle Pavla byl závod určený široké veřejnosti a pořadatelé nechtěli přitáhnout slavné běžecké hvězdy. „Po vzoru zahraničí vytváříme noční běh jako zážitek, i když vyhodnocujeme vítěze,“ vysvětlil Pavel.

Účastníci si připevnili na tkaničky bot lehké plastové čipy, které v kontrolních bodech měřily čas. „Nezáleží mi na tom, jak rychle to uběhnu, pro mě jako nováčka je důležité se zúčastnit,“ ujasnila závodnice Marie Válková, která začala trénovat teprve před třemi týdny. Tento běh si Válková vybrala jako svůj první právě díky zvýšené náročnosti spojené s běháním ve tmě. „Mám ráda velké výzvy,“ řekla Válková.

Ostatní návštěvníci si mohli prohlédnout nabízené věci sponzorů nebo se nechat zdarma namasírovat nevidomými maséry. „Centrum Ostravy potřebuje takovéto akce, jsem ráda, že se někdo snaží přitáhnout lidi více ke sportu, přírodě a aktivitě,“ komentovala návštěvnice Hana Fridrichová.

Organizátoři plánují další noční běhy v různých městech republiky. Night run chtějí také rozšířit dále do Evropy. Kromě běhání s čelovými svítilnami existuje i vánoční varianta těchto závodů, kdy si všichni účastníci navíc nasadí červené vánoční čepičky.

Klíčová slova: závod, běh, Night run, noční běh

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.