13.04.2014 19:11


Aktualita: Vítězem prvního ročníku běhu Masaryk Run je Olexander Babaryka

Autor: Hromková Dominika | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Trať určená pro auta a motorky. Více než tisíc závodníků. Olga Lounová a Pavel Kříž. Takhle vypadal první běžecký závod na brněnském Masarykově okruhu. Pro medaile si běželi děti i dospělí.

Brno - Netradiční běh s názvem Masaryk Run odstartoval dnes odpoledne na Masarykově okruhu v Brně. Poprvé v historii se areál automotodromu otevřel pro účely běžeckého závodu. „Je to jedinečná možnost, jak si může kdokoliv zaběhat na brněnském okruhu, kde se při Velké ceně prohánějí nejrychlejší motorky světa,“ řekl sportovní ředitel akce Lukáš Olejníček. Zúčastnit se mohly všechny věkové kategorie. Nejkratší trať měřila dvě stě metrů, hlavní závod pak deset kilometrů.

Vítězem hlavního závodu se stal Ukrajinec Olexander Babaryka. Cílovou čáru překročil po třiatřiceti minutách a sedmi vteřinách. Druhý skončil Jan Kohut a bronzovou medaili získal Robert Míč. V ženské kategorii zvítězila Dominika Wiśniewska-Ulfik z Polska, která si spolu s Babarykou odnesla cenu za trasový rekord v hodnotě tří tisíc korun. Největší problém pro závodníky představoval vítr a stoupající trasa okruhu. Na nevšední místo závodu si ale nestěžovali. „Mám motorky i auta rád, a proto jsem uvítal možnost zaběhnout si po jejich trati,“ uvedl Míč. Olexander Babyka a Dominika Wiśniewska-Ulfik si přebrali cenu za trasové rekordy. Foto: Dominika Hromková

Běžců se registrovalo více než 1 200, přičemž organizátoři nechtěli, aby počet účastníků přesáhl 1 400. „Trať sice nabízí takřka neomezené možnosti, ale chtěli jsme zajistit všem přihlášeným závodníkům stoprocentní servis,“ vysvětlil důvody omezeného počtu startujících ředitel závodu Tomáš Mokrý. Omezený byl také časový limit pro dokončení závodu. Běžci se museli dostat do cíle nejpozději za hodinu a půl.

„Zatím nedokážu posoudit, jestli byl běh úspěšný nebo ne, ale určitě neplánujeme zůstat jen u jednoho ročníku,“ zhodnotil Mokrý akci, na kterou se sjeli běžci ze šestnácti zemí světa. Nejdále to měli účastníci z jižní Afriky. Velký zájem o běhání projevily i malé děti. Jenom v nejmladší kategorii pro děti do devíti let se jich sešlo osmdesát.  

Součástí odpoledne byl i doprovodný program, kterému vévodil koncert Olgy Lounové s kapelou. Dále si mohli návštěvníci prohlédnout výstavu motorek Karla Abrahama nebo dostat zdarma masáž. Na děti čekal skákací hrad nebo malování na obličeje. Závod pomáhal startovat herec Pavel Kříž.

Klíčová slova: běh, Masaryk Run, Masarykův okruh

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.