18.04.2015 17:47


Aktualita: Půlmaraton získal své letošní republikové mistry

Autor: Pešinová Zuzana | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Republikovým mistrovstvím vyvrcholila sportovní sobota v Pardubicích. Závodů Pardubického vinařského půlmaratonu se zúčastnilo několik tisíc lidí. 

Pardubice – Mistrovství České republiky v půlmaratonu, které dnes navštívily v centru Pardubic davy diváků, zná své letošní vítěze. Mistrem republiky v půlmaratonu se stal Vít Pavlišta, který se minulý rok umístil na třetím místě, rychlejší byli pouze Keňané. Mezi ženami zvítězila Ivana Sekyrová.

Vít Pavlišta se stává letošním mistrem republiky v půlmaratonu (foto: Zuzana Pešinová)

Mistrovský závod byl součástí veřejnosti přístupného Pardubického vinařského půlmaratonu s mezinárodní účastí, jenž pořadatelé zařadili na závěr celodenního sportovního programu. „Do samotného finále půlmaratonu se přihlásilo okolo patnácti set běžců, sto padesát z nich bojovalo o titul mistra republiky,“ sdělil pořadatel Oldřich Bujnoch.

Organizátoři slíbili bonusovou peněžní odměnu prvnímu muži a první ženě závodu, pokud by se v závěru více než dvacetikilometrové trati dokázali přiblížit hranici českých rekordů. Závodníkům se však nastavenou hranici pokořit nepodařilo.

Oldřich Bujnoch dnes společně s pardubickým sportovním klubem uspořádal celkem sedm závodů. Mimo klasického běhu mohli diváci sledovat soutěž koloběžek a handbiků. V Pardubicích závodili handicapovaní sportovci a také děti. „Letos jsme běžely poprvé a moc se nám závod líbil. Příští rok bych se chtěla znovu zúčastnit,“ řekla Magdalena Zímová, která se zaběhla trať na sedmnáct set metrů v doprovodu své matky. Do programu dnešního sportovního dne se zapojilo několik tisíc běžců.

foto: Zuzana Pešinová

Pardubického vinařského půlmaratonu se kromě sportovců z Česka, Ukrajiny nebo Slovenska zúčastnili také Keňané, kteří obsadili nejvyšší příčky.

foto: Zuzana Pešinová

Ivana Sekyrová je první Češka, která dobíhá do cíle závodu.

foto: Zuzana Pešinová

Jeden z účastníků závodu handbiků dokončuje první ze dvou okruhů své trati.

foto: Zuzana Pešinová

Lidového běhu Vaňka Vaňhy se účastnili i ti nejmenší.

foto: Zuzana Pešinová

Sportovci z Keni figurovali ve vedoucích pozicích již v první polovině pardubického půlmaratonu.

foto: Zuzana Pešinová

Závodníci před vstupem do posledního z okruhu běželi okolo budovy Východočeského divadla.

foto: Zuzana Pešinová

Každý z účastníků závodů získal bez ohledu na své umístění upomínkovou medaili.

Klíčová slova: půlmaraton, mistrovství České republiky, atletika

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.