25.04.2018 19:09


Aktualita: Primátor s hejtmanem přijali vítěze titulu Kometu Brno

Autor: Karolína Oškerová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Primátor Petr Vokřál a hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek dnes pogratulovali hokejistům Komety Brno k obhájení extraligového titulu. V budově Krajského úřadu na Žerotínově náměstí přijali kromě vítězného A týmu také tým juniorský. Obě uskupení Komety Brno letos získala titul. Brňané se tak mohli radovat z historického vítězství.

Primátor města Brna a hejtman Jihomoravského kraje pogratulovali Kometě Brno k zisku dvou titulů, FOTO: Karolína Oškerová

Brno – Letošní sezónou se hokejisté brněnské Komety zapsali do československé historie. Po 39 letech se podařilo, že jak A tým, tak tým juniorů získal titul. Na Krajském úřadu v Brně se ke gratulacím kromě zástupců kraje a města přidali primátor Petr Vokřál a hejtman Bohumil Šimek. „Jako dítě jsem byl v roce 1966 u posledního titulu. Netušil jsem, že bude tak dlouho trvat, než bude v Brně opět ligový titul. Jsem velmi rád za to, že vloni byl a o to radši, že je i v letošním roce,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

Na akci byly přítomny i hokejové legendy, tedy zakladatelé tradice hokeje v Brně a v Jihomoravském kraji a bývalí hráči TJ ZKL, mezi nimi například František Mašlaň či Rudolf Potsch. O tom, že se jedná o přelomové vítezství svědčil i proslov primátora Petra Vokřála. „Oslavíme třináctý titul, který je vůbec tím nejlepším, čeho kdy ligový klub v Čechách dosáhl,“ uvedl. Součástí akce bylo předání darů trenérům a kapitánům obou týmů. Hráči prvního týmu obdrželi pamětní list, každý člen z obou týmů pak dostal pamětní kuličku s logem Komety Brno. Kometa na oplátku obdarovala primátora a hejtmana medailí České republiky pro rok 2017-2018.

Klíčová slova: Kometa, Brno, hokej, primátor, hejtman, vítězství

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.