21.04.2019 23:28


Aktualita: Pozápasový rozhovor nikoliv s některým hráčem či trenérem, nýbrž s rozhodčím utkání

Autor: Tomáš Brhel | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Rozhodčí Pavel Rejžek byl nejžádanějším účastníkem pozápasových rozhovorů po ligovém zápase mezi Libercem a Slováckem. Hned třikrát totiž dnes nařídil pokutový kop, navíc všechny proti stejnému týmu. A co víc, hned dva z nich se kopaly až v nastaveném čase. V předposledním kole základní části ligy, kdy každý tým hraje doslova o všechno navíc neměl k dizpozici ani pomocné video. Pokaždé ale rozhodl správně.

Fotbalový rozhodčí Pavel Rejžek. Ilustrační foto. Autor: Jan Tauber.

Liberec - Zápas devětadvacátého kola fotbalové FORTUNA:LIGY mezi Slovanem Liberec a Slováckem přinesl divákům skutečně nevídanou podívanou. Osmadvacetiletý sudí, který pískal teprve své třetí utkání v nejvyšší české lize, do důležitého zápasu vstoupil opravdu výrazně a troufl si to, co asi jen málokterý sudí. Dnes totiž třikrát ukázal na penaltový puntík ve vápně hostujícího Slovácka, které ještě do tohoto zápasu živilo šanci na umístění do desátého místa a nemuselo by tak letos hrát o sestup. Liberecký útočník Libor Kozák všechny penalty proměnil, Slovan díky němu zvítězil 3:2 a udržel si tak šesté místo v tabulce. To by mu zajistilo účast v nadcházející skupině o titul.

Většině ligových rozhodčí už asistuje u důležitých rozhodnutí v pokutovém území videový záznam, nováčkovi Rejžkovi zatím ale ne. Je pro něj tedy těžší podobně sporné momenty vyhodnocovat přesně, o to náročnější potom tedy takové verdikty jsou. Rejžek nicméně zachoval chladnou hlavu a rozhodl se hned třikrát jednat ve prospěch domácího Liberce, bez ohledu na možné následky a dopady toho, když by se jeho rozhodnutí později ukázala jako chybná.

Zejména situace před poslední brankou zápasu byla klíčová. Za stavu 2:2 v dvaadevadesáté minutě totiž Rejžek nemilosrdně odpískal hraní rukou jednoho z obránců Slovácka, když ho do ní trefil centr libereckého záložníka Tomáše Malinského. Slovácko už potom nemělo čas na odpověď a po dnešním zápase se nachází až na třináctém místě tabulky.

A i když se po zápase novináři pochopitelně zajímali i o střelce všech tří branek libereckého Slovanu, nejvíce prostoru k vyjádření dnes dostal sudí tohoto klání, což je opravdu mimořádná situace. Fotbaloví rozhodčí totiž za normálních okolností po zápasech vůbec žádné rozhovory neposkytují, dokonce tak mohou učinit pouze po domluvě s ligovým delegátem rozhodčích. 

Klíčová slova: Fotbal. FORTUNA:LIGA. Rozhovor. Rozhodčí. Aktualita.

Fotogalerie

  • AUDIO-2019-04-21-20-04-30.m4a
    Popis: Pozápasový rozhovor s rozhodčím fotbalového utkání FORTUNA:LIGY mezi Libercem a Slováckem.
    Autor: Tomáš Brhel

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.