16.05.2015 11:57


Aktualita: Pořadatelé odstartovali Silesia bike marathon

Autor: Nagyová Eva | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Patnáctý ročník cyklistického závodu Silesia Merida bike marathon odstartovali organizátoři v devět hodin na Horním náměstí v Opavě. Účastníci nyní zdolávají trať dlouhou devadesát kilometrů. O půl jedenácté vyjeli také závodníci druhé části marathonu, závodu na trati dlouhé pětapadesát kilometrů.

Opava – Necelých sto kilometrů mají před sebou účastníci Silesia bike marathonu, kteří letošní ročník zahájili hromadným neoficiálním startem z Horního náměstí v Opavě. Cyklisté se poté postupně přemístili do městské části Kylešovice, kde závodníkům začali organizátoři počítat čas. Cyklisté na startu. Autor: Eva Nagyová.O dvě a půl hodiny později pořadatelé odstartovali i druhou část závodu, v níž musí zájemci ujet pětapadesát kilometrů.

Opavské náměstí postupně plnili lidé už od brzkého rána. „V tuto chvíli to vypadá, že se na start kratšího závodu postaví přibližně pět set padesát závodníků. Na delší trať se zatím přihlásilo dvě stě sedmdesát cyklistů," uvedla jedna z organizátorek Dita Hájková před zahájením akce. Všem přihlášeným také popřála, ať zúročí úsilí, které vložili do tréninku.

Mezi lidmi na náměstí panovala před startem dobrá nálada, závodníci si chválili slunečné počasí. Svým favoritům přišli fandit i ti nejmenší. „Strejda jede už podruhé. Budu na něj mávat a povzbuzovat ho," oznámil osmiletý František Olbrecht. Pořadatelé umožnili závodit také dětem, na Silesia maratonek se jich přihlásilo téměř tři sta.

Silesia bike marathonu v Opavě se mohli zájemci zúčastnit už po patnácté. Pouze pro deset procent délky závodu naplánovali pořadatelé trasu po asfaltové cestě. Závodníci musí zdolat převážně přírodní terén a celkové převýšení dva a půl tisíce metru.

Průběžné a celkové výsledky mohou zájemci sledovat na tomto odkazu.

Klíčová slova: kolo, závod, Silesia Merida bike marathon, Opava

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.