Aktualita: Plzeň dobyla brněnské Rondo

Autor: Petr Vašků | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Kometa Brno podlehla Plzeňanům v sedmém kole hokejové Tipsport extraligy.

Plzeň dobyla brněnské Rondo (foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz)

Brno  Kometa Brno nestačila na dobře rozjetou Škodu Plzeň a utrpěla zaslouženou prohru 4:1. Na domácím ledě se modrobílí v druhé třetině dostali do vedení zásluhou skvěle hrajícího Jana Hanzlíka. Jihomoravská obrana ale už nedokázala zabránit vyrovnávací brance Martina Straky o necelé tři minuty později. Minutu nato Štěpán Novotný využil náhlého přečíslení a otočil skóre na 2:1 pro Škodu. Na zvýšený brněnský tlak reagovali západočeši trefou Václava Pletky, která nešťastně propadla Trvajovi mezi betony. V poslední třetině již plzeňští hokejisté překvapení nedovolili a Václav Pletka svou druhou trefou určil konečné skóre 4:1. Plzeň si tak s celkovými dvanácti body zajistila třetí místo v extraligové tabulce, poražená Kometa drží příčku čtvrtou.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň: 4:1

Branky a nahrávky: 21. Jan Hanzlík (Čermák, Zohorna) - 24. Martin Straka (Pletka, Slovák), 25. Štěpán Novotný (Sýkora), 38. a 46. Václav Pletka (38. Duda, 46. Straka)

Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Jindra, Skopal.

Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Počet diváků: 6895. Třetiny: 0:0, 1:3, 0:1.

Podrobnou zpravodajskou reportáž ze zápasu můžete přečíst zde.

Klíčová slova: hokej, Tipsport extraliga, Kometa Brno, Škoda Plzeň