18.04.2015 11:48


Aktualita: Odstartoval Brněnský půlmaraton

Autor: Nagyová Eva | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Účastníci Brněnského půlmaratonu, desítky a štafety vyběhli dnes v jedenáct hodin. Závod začal na náměstí Svobody v Brně, kde následně i skončí. Sportovci nyní zdolávají několikakilometrovou trasu vedoucí skrze město. První běžce organizátoři očekávají v cíli již po půl dvanácté. Se závodem jsou také spojená některá dnešní dopravní omezení.

Brno – Už třetí ročník Brněnského půlmaratonu a desítky zahájili dnes pořadatelé na náměstí Svobody v Brně. Dopoledne v běhu soutěžily děti, o půl jedenácté se na start začali pomalu stavět dospělí závodníci. Aby sportovci půlmaraton úspěšně dokončili, musí uběhnout jednadvacet kilometrů. V desítce je čeká poloviční vzdálenost.Běžci vyběhli po jedenácté. Autor: Eva Nagyová.

Zájem o letošní ročník je o něco větší, než byl v minulých letech. „Předpokládáme, že vyběhne necelých dva a půl tisíce účastníků všech kategorií," sdělil ředitel Brněnského půlmaratonu Aleš Čtvrtníček. V tuto chvíli na trati závodí nejenom sportovní nadšenci, ale také profesionálové. „Z domácích závodníků běží ultramaratonec Daniel Orálek nebo nejlepší Čech na ironmanských tratích Petr Vabroušek," doplnil Čtvrtníček. Lidem také popřál, ať si běžecký den užijí stejně jako organizátoři.

Atmosféra před startem byla uvolněná, většina závodníků měla dobrou náladu. Někteří hodnotili povětrnostní podmínky. „Důležité je, že neprší," okomentovala počasí účastnice desítky Kateryna Buynyaková. Následně zmínila, že se nebude snažit dosáhnout co nejlepšího výsledku. „S partnerem běžíme hlavně pro vlastní potěšení," vysvětlila Buynyaková.

Z důvodu konání akce platí dnes ve městě dopravní omezení. Městská hromadná doprava nejezdí skrze náměstí Svobody, uzavřené jsou i některé křižovatky, především v ulicích Nádražní, Nové Sady, Poříčí a Křížkovského. Pro cestu z města doporučují organizátoři využít trasu vedoucí přes Úvoz, Mendlovo náměstí a ulici Hlinky. Veškerá omezení by měla skončit kolem páté hodiny odpoledne.

O výsledcích Brněnského půlmaratonu si zájemci mohou přečíst zde.

Klíčová slova: závod, Brno, půlmaraton, desítka, běh, štafeta

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.