11.04.2019 18:52


Aktualita: Novým děkanem Fakulty sociálních studií se stane Stanislav Balík

Autor: Martin Foral | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Akademický senát Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity si dnes zvolil nového děkana. Je jím profesor v oboru politologie Stanislav Balík. Ve funkci nahradí od 1. září současného děkana Břetislava Dančáka.

Nový děkan Fakulty Sociálních studií Masarykovy univerzity Stanislav Balík. Foto: Martin Foral

Brno Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity (FSS MU) bude mít nového děkana. Břetislava Dančáka, který stojí v čele instituce od roku 2011, vystřídá 1. září Stanislav Balík. V tajném hlasování Akademického senátu FSS porazil se ziskem devíti z celkem jedenácti odevzdaných hlasů svého protikandidáta Zbyňka Vybírala.

Balík ve svém projevu ocenil práci předešlého vedení a nastínil, kam by podle něj měla instituce v budoucnu směřovat. „Snahou FSS v dalších čtyřech letech pod mým vedením bude postupně nabízet větší počet anglicky vyučovaných předmětů a tak dále zvyšovat atraktivitu FSS pro zahraniční studenty,“ řekl Balík. Zároveň chce usilovat o těsnější spolupráci se zahraničními univerzitami.

Ambici udělat instituci co nejvíce mezinárodní měl i jeho protikandidát. „Fakulta musí ještě více podporovat příjezdy zahraničních studentů a pedagogů na FSS MU,“ prohlásil Vybíral.

Budoucí děkan se vyjádřil i k tématu podpory dvouoborové formy studia, která je pro fakultu typická. „Dlouhodobě preferuji dvouoborový systém bakalářského studia, protože studentům nabízí pohled na určitou problematiku z různých úhlů," uvedl Balík.

Stanislav Balík působí na FSS MU od roku 2000. Minulý rok se stal profesorem v oboru politologie. Po Ivu Možném, Petru Fialovi, Ladislavu Rabušicovi a Břetislavu Dančákovi se stane v pořadí pátým děkanem nejmladší fakulty Masarykovy univerzity.

Klíčová slova: Děkan, volba, FSS, Stanislav Balík

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.