11.11.2012 20:03


Adrenalinoví sportovci probudili starý mlýn

Autor: Blanka Sigmundová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Velcí kluci na malých kolech. I tak by se daly pojmenovat netradiční závody bmx kol, které se konaly na Stříbském mlýně nedaleko města Ivančic.

IVANČICE – Druhé patro starého mlýna včera probudili k životu závodníci na malých, speciálně upravených kolech. Fanoušci adrenalinového sportu bmx, jedné z cyklistických disciplín, se včera odpoledne sešli v netradiční překážkové hale, ve které se uskutečnily neprofesionální závody pro všechny, kteří se o tento sport zajímají.

Závodníci se museli přizpůsobit menším prostorům. Foto: Blanka Sigmundová„Halu jsme dokončili před čtyřmi lety a od té doby pořádáme menší závody. Letos se zúčastnilo dvanáct jezdců, což je o oproti minulému ročníku méně,“ řekl jeden ze závodníků Adam Halbich, který se na stavbě haly podílel. Od desíti hodin dopoledne mohli závodníci trénovat a zvyknout si na povrch překážek a poměrně stísněné prostory. 

Závody začaly pár minut po třetí hodině.  Porota rozdělila závodníky do čtyř skupin. Každá skupina odjela dvě kvalifikační kola. Na základě triků, které jezdci předvedli, postoupili někteří z nich až do finále. „Z kvalifikačních skupin jsme vybrali celkem šest lidí. Hodnotili jsme obtížnost triku, čistotu provedení a kreativitu. Brali jsme v úvahu i to, jestli závodníci stále neopakují stejné triky,“ objasnil jeden z porotců Michal Zahradník. 

Porota ocenila tři nejlepší jezdce a nejlepší trik. Foto: Blanka Sigmundová

I přesto, že se věkový průměr závodníků pohyboval kolem sedmnácti let, na obtížnost provedených triků to nemělo žádný vliv. „Kvalifikaci jsem bohužel nestihla, ale finále rozhodně stálo za to,“ dodala jedna z přihlížejících Alžběta Minsterová. 

Po třech hodinách plných dřiny a potu vybrala porota tři nejlepší jezdce a také ohodnotila nejlepší trik. Na třetím místě skončil čtrnáctiletý závodník David Husárik, který i přes zlomenou kost v zápěstí finále odjel. Cenu si nakonec nepřevzal, protože musel odjet na pohotovost.  Na druhém místě se umístil Dominik Pospíšil a první místo obsadil ivančický rodák Lukáš Kalandřík. Odměnu pět set korun za nejlepší trik nakonec získal Martin Sedlák za svůj barrel roll, tedy salto vzad, při kterém se jezdec s kolem ještě vytočí do boku. Vítězové obdrželi ceny od sponzorů, kteří celou akci podpořili.

Poté, co porota předala jezdcům ceny a závody tak oficiálně skončily, vystoupilo jazzové trio HAHAR. Všichni zúčastnění už jen odpočívali a dopřávali si dobrého pití, jídla a zábavy až do pozdních večerních hodin.

Klíčová slova: bmx, sport, adrenalin, závod

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.