18.05.2014 09:17


Adopce dětí homosexuály? Proč ne, shodují se dotazovaní

Autor: Maršovská Kristýna | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Brno – Práva homosexuálů jsou v dnešní době diskutovaným tématem. Od července 2006 můžou uzavírat registrované partnerství, některé páry z této komunity by si však přály adoptovat dítě. To jim současná česká legislativa neumožňuje. Ministr pro lidská práva Jiří Dientsbier si jako jednu ze svých priorit určil uzákonění této specifické formy adopce. V ulicích Brna jsme se ptali, jestli lidé souhlasí s tím, aby homosexuální páry měly možnost adoptovat děti.

Kateřina Benešová. Foto: Kristýna Maršovská

 

Kateřina Benešová, 39 let, na mateřské dovolené, Brno

V podstatě proti tomu nemám námitky a myslím si, že záleží spíše na konkrétních osobách než na tom, jakou mají sexuální orientaci.

 

 

 

 

Maria Vyhlídalová Foto: Kristýna Maršovská

 

Maria Vyhlídalová, 65 let, důchodkyně, Brno

Myslím si, že by homosexuální páry měly mít možnost adoptovat děti. Neřekla bych, že je nějaký významný rozdíl ve výchově, kterou je dětem schopen poskytnout homosexuální pár ve srovnání s klasickým heterosexuálním párem. Někdy se o ně můžou postarat dokonce mnohem lépe.

 

 

 

 

 

Filip Burger. Foto: Kristýna Maršovská

 

Filip Burger, 26 let, student, Brno

Nemám proti tomu naprosto žádné námitky. Homosexuální pár může nabídnout dětem lepší péči, než jaké se jim dostane v dětských domovech. Přestože mohou mnozí namítat, že lidé na to nejsou zvyklí a dětem se budou ostatní posmívat, tak někdy se s tím začít musí. Za pár let bude tahle forma adopce třeba úplně normální.

 

 

 

 

 

Milada Páníková. Foto: Kristýna Maršovská

 

Milada Páníková, 73 let, důchodkyně, Brno

Podle mého názoru by měly mít možnost adoptovat děti. Jsou to plnohodnotní lidé neodlišující se od klasických párů. Pokud po dítěti touží, tak si myslím, že jsou pro ně schopni vytvořit dobré zázemí.

 

 

 

 

 

 

 

Lubomír Smrža. Foto: Kristýna Maršovská

 

Lubomír Smrža, 22 let, student, Zlín

Myslím si, že adopce dětí homosexuálními páry by měla být povolená. Partneři žijící v registrovaném partnerství můžou dětem poskytnout stejně dobrou péči jako manželský pár. Jsou to lidi jako všichni ostatní a to, že mají jinou orientaci, určitě nebrání tomu, aby mohli plnohodnotně vychovávat děti.

Klíčová slova: adopce, homosexuální páry, anketa

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.