Detail autora


Filip Živný


E-mail: 427430@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Na francouzské filmy se v kině Scala stojí fronty

Na francouzské filmy se v kině Scala stojí fronty

Po jarních španělsky mluvených filmech se z brněnského kina Scala ozývá další románský jazyk. Od minulého čtvrtku Scala jako jedno z osmi tuzemských kin hostí sedmnáctý ročník Festivalu francouzského filmu. Jeho součástí je osm předpremiér i večer krátkých filmů, festival také nabízí loni vydané filmy, které už se běžně v kinech nepromítají. Cena vstupného na každou projekci je sto korun. Poslední film se bude promítat ve středu večer.

Filip Živný | 25. 11. 2014 10:37

Pac a pusu aneb co s nechtěnými štěňaty

Pac a pusu aneb co s nechtěnými štěňaty

Tak jako v povaze kudlanky nábožné je dát si po souloži menší svačinku, v povaze psích donchuánů je opouštět své úlovky hned po akci a zanechávat za sebou svobodné psí matky. Děje se tak napříč všemi plemeny, ačkoli němečtí ovčáci jsou často vybíravější, co se týče rasy jejich vyvolené, a milostné útoky yorkshirských teriérů zase nikdo nebere vážně. Za psího svůdníka, který nemá na placení alimentů, však musí situaci řešit jeho pán.

Filip Živný | 23. 11. 2014 12:23

Aktuálně: V Brně začalo mistrovství světa v sálové cyklistice

Aktuálně: V Brně začalo mistrovství světa v sálové cyklistice

Sportovní hala ve Vodově ulici v Brně od pátku do neděle hostí mistrovství světa v sálové cyklistice. Závodníci ze sedmnácti zemí soutěží v krasojízdě a kolové. V krasojízdě se střídají týmy s jednotlivci, finále kolové se bude jako zlatý hřeb mistrovství hrát v neděli večer. Lístky jsou stále k dostání, ať už na jednotlivé dny, nebo jako permanentka na celý turnaj.

Filip Živný | 22. 11. 2014 10:49

Životní pouť pouličního umělce

Životní pouť pouličního umělce

Všechno zlé je pro něco dobré. Tak shrnuje svůj dosavadní život Ivan Kotouček, pouliční kytarista a zpěvák, hrající nejčastěji v Brně na České. Za čtyřicet osm let, co je na světě, stačil být přípravářem výroby v družstvu, číšníkem, pojišťovákem nebo hrobníkem. Nějakou dobu žil na ulici a strávil půl roku ve vězení. Se svou druhou manželkou se seznámil v době, kdy dopadal na úplné dno. I proto se od něj dokázal odrazit.

Filip Živný | 10. 11. 2014 11:18

Aktuálně: Pojízdné holičství u brněnské Olympie pomáhá v boji s rakovinou

Aktuálně: Pojízdné holičství u brněnské Olympie pomáhá v boji s rakovinou

Více než třináct tisíc Čechů se zatím aktivně zapojilo do letošního Movemberu. Podstatou této události je, že si muži nechají po celý listopad narůst kníry, aby tak upozornili na nebezpečí rakoviny prostaty a varlat. Zároveň s rozšířením povědomí o těchto nemocech může kdokoliv finančně podpořit boj proti nim. Jednou z propagačních akcí Movemberu je také pojízdné holičství, které od neděle do úterý nabízí své služby před brněnskou Olympií. 

Filip Živný | 09. 11. 2014 19:47

Anketa: Vulgarismy nejsou u prezidenta vhodné, shodují se Moravané

Anketa: Vulgarismy nejsou u prezidenta vhodné, shodují se Moravané

Prezident Miloš Zeman na sebe v posledních týdnech upoutává pozornost jak svými názory, tak i svým vystupováním. Nejdříve odmítl odsoudit ruskou agresi směrem k Ukrajině, poté udělil státní vyznamenání umělcům, kteří ho podpořili v předvolební kampani, a nejnověji použil několik vulgárních výrazů v živém rádiovém vysílání. Co na jednání hlavy státu říkají Moravané? 

Filip Živný | 07. 11. 2014 07:40

Anketa: Eboly se nebojíme, shodují se lidé z Brna a okolí

Anketa: Eboly se nebojíme, shodují se lidé z Brna a okolí

Epidemie eboly zabila v západní Africe už více než čtyři tisíce lidí, dvojnásobný počet nakažených s ebolou bojuje. Nejvíce zasažené jsou státy Guinea, Sierra Leone a Libérie. V Nigérii a Senegalu se lékařům podařilo dostat epidemii pod kontrolu, už více než měsíc se tam neobjevují nové případy. Evropské země zavedly na svých letištích bezpečnostní opatření, aby zamezily rozšíření viru na náš kontinent.

Filip Živný | 24. 10. 2014 09:17

Telefony jsou čím dál chytřejší. Ale co my?

Telefony jsou čím dál chytřejší. Ale co my?

Telefony fotí, přehrávají, navádí a baví. Některé už mají displej i po stranách. Telefony se taky někdy ohýbají, což je u některých průšvih, u některých však zvláštní funkce. Jsou stále větší a větší a čím větší jsou, tím jsme oproti nim menší. S tím, jak roste jejich umělá inteligence, se naše přirozená vytrácí a zdánlivě přestává být tak důležitá.

Filip Živný | 23. 10. 2014 18:15

Psi mají kde řádit i v centru Brna

Psi mají kde řádit i v centru Brna

Pejskaři v městské části Brno-střed mají hned několik možností, jak dopřát svým miláčkům potřebný odpočinek od omezování vodítkem. Vyhláška umožňuje volný pohyb psů v parku u Špilberku, v Lužánkách a na Kraví hoře, kde je navíc v blízkosti parku i oplocené psí cvičiště. Psi se tak mohou nejen vyběhat do sytosti, ale zároveň se seznámit, očuchat nebo si společně přeskočit nějakou překážku.

Filip Živný | 22. 10. 2014 17:07

Létat je jednodušší, než si člověk myslí

Létat je jednodušší, než si člověk myslí

Létání na motorových i bezmotorových ultralehkých letounech je oblíbeným rekreačním sportem, který už dávno nepatří pouze boháčům a dobrodruhům. Jediné, co musí člověk udělat, je zaregistrovat se v letecké škole, nechat se prohlédnout od doktora a může se vznést do oblak.

Filip Živný | 12. 10. 2014 13:19

Po začínající kapele neštěkne ani pes

Po začínající kapele neštěkne ani pes

Co student, to muzikant. Studentských kapel je jako smetí, a zatímco čtete tyto věty, přímo za zády vám určitě nějaká další vzniká. Pokud se chcete stát součástí hudebního tělesa, máte spoustu příležitostí, ať už hrajete na jakýkoli hudební nástroj od klavíru až po triangl. Dát dohromady kapelu tedy není tak těžké, problémy nastanou, až když s ní chcete skutečně někde vystupovat. Následující věty vám napoví proč.

Filip Živný | 10. 10. 2014 10:25

Fotoreportáž: Boskovice ožily Husími slavnostmi

Fotoreportáž: Boskovice ožily Husími slavnostmi

Milovníci husí pečínky se o prvním říjnovém víkendu sjeli do Boskovic na tradiční Husí slavnosti. Park u Zámeckého skleníku už pojedenácté zaplnily stánky s řemeslnými výrobky, husím masem, nechyběly ani sladkosti a pivo. V letním kině pořadatelé připravili doprovodný program, místní kapely se střídaly se slavnými interprety.

Filip Živný | 08. 10. 2014 09:44

Každý si u nás přijde na své, říká zakladatelka Galerie Třináctka

Každý si u nás přijde na své, říká zakladatelka Galerie Třináctka

V posledních letech vzniklo v centru Brna několik nových výstavních prostorů. Jedním z nich je Galerie Třináctka, která se nachází v ulici Panská přímo naproti nákupnímu centru Velký Špalíček. 

Filip Živný | 30. 09. 2014 14:32

Běhám, tedy jsem

Běhám, tedy jsem

V létě se české ženy zapojovaly do Mých 5 kilometrů společnosti Adidas. Závod Mých 5 kilometrů byl přípravou na zářijový pražský Běh pro ženy, ale také snahou zpopularizovat běhání jako takové. Tváří projektu se stala Taťána Kuchařová, která motivovala začínající běžkyně internetovými spoty a sdílením dojmů z tréninku na sociálních sítích, k čemuž vyzývala i ostatní běžkyně. I když je již tři týdny po závodu, popularita běhu na pět kilometrů stále roste.

Filip Živný | 29. 09. 2014 18:24

Moravané zpívají a tančí v krojích

Moravané zpívají a tančí v krojích

Krojované hody jsou stále oblíbenou součástí života lidí nejen na Slovácku, ale i v mnoha okolních obcích Brna. Termín hodů je v každé obci jiný, na vesnicích se obvykle odvozuje od svátku patrona vesnice. Jarní hody v obci Sentice a podzimní hody v městysi Drásov se lišily v drobnostech, podstatné části akcí se však prolínaly a jejich spojení tak poskytuje dobrou představu o tom, jak má takové hodové veselí vypadat.

Filip Živný | 26. 09. 2014 18:10