Detail autora


Horváthová Terezie


E-mail: 427413@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Pozvánka: Budoucnost světa bude ležet v rukou divadla VšehoČUCH

Pozvánka: Budoucnost světa bude ležet v rukou divadla VšehoČUCH

Svět je zkažený a je načase s ním zúčtovat. Bůh stvořil svět za sedm dní, dokáže tedy vše zničit v jediné vteřině? Tuto otázku pokládá podtitul představení Poslední oběd studentky JAMU Michaely Mackové. Nabídne humor i téma k zamyšlení o směřování světa, jehož je každý z nás součástí, aniž by si tuto spoluúčast vybral.

Horváthová Terezie | 11. 05. 2015 22:05

Aktuálně: Slavkovský zámecký park dnes patří anglickým ohařům

Aktuálně: Slavkovský zámecký park dnes patří anglickým ohařům

Osmnáctý ročník výstavy, kterou pořádá Moravskoslezský klub anglických ohařů společně s Okresními mysliveckými spolky, započal dnes v devět hodin ráno na zámku ve Slavkově u Brna. Největší akce tohoto zaměření ve střední Evropě, na které se každoročně schází téměř dvě stovky psů z celé Evropy, potrvá až do sedmnácti hodin a vstup je volný.

Horváthová Terezie | 09. 05. 2015 17:29

Jihlavský DIOD na Den vítězství nabídne cenami ověnčenou hru

Jihlavský DIOD na Den vítězství nabídne cenami ověnčenou hru

Co začalo ranní toaletou a koupelí v páře, skončí ve vychladlé vodě, kde se vznáší bezvládné tělo se psí hlavou. Takový podtitul má hra, se kterou pražské Studio Hrdinů vystoupí osmého května v Jihlavě. Ve hře s názvem Den opričníka se v hlavní roli představí Karel Dobrý, který za tuto roli získal prestižní Cenu Alfréda Radoka 2013 za Nejlepší mužský herecký výkon. 

Horváthová Terezie | 06. 05. 2015 09:00

Rozkoš bez rizika bude testovat na HIV. Celý den a nedaleko centra města

Rozkoš bez rizika bude testovat na HIV. Celý den a nedaleko centra města

Co je rizikový sex? V podstatě každý bez kondomu. Nebezpečí nákazou HIV a dalšími pohlavními nemocemi samozřejmě ovlivňuje také časté střídaní sexuálních partnerů a známosti na jednu noc. Nezisková organizace Rozkoš bez rizika nyní vychází veřejnosti  vstříc a začátkem května nabídne celodenní testování veřejnosti na HIV.

Horváthová Terezie | 26. 04. 2015 21:17

Aktuálně: Brněnské gymnázium Elgartova žije literaturou

Aktuálně: Brněnské gymnázium Elgartova žije literaturou

Literatura nabízí daleko víc, než jen nudnou povinnou školní četbu. Přesvědčit se o tom mají možnost návštěvníci Literárního víkendu na brněnském gymnáziu Elgartova. Jeho druhý den začal autorským čtením studenta Fakulty sociálních studií v Brně a básníka v jedné osobě Davida Kořínka, v rámci dnešního programu pak vystoupí ještě několik dalších tvůrců a chystá se i velká noční hra.

Horváthová Terezie | 25. 04. 2015 19:51

SERIÁL: Kam v Brně za dobrou kávou? Café Spolek

SERIÁL: Kam v Brně za dobrou kávou? Café Spolek

Existuje kavárenská láska akutní, naléhavá zamilovanost trvající pár intenzivních týdnů, uhasínající zpravidla tak rychle, jak vzplanula. A existuje láska, která poskytuje útočiště ať se děje co se děje, která hřeje a konejší, když je člověku k uzoufání, láska, která dává volnost, protože ví, že má jistotu návratu. Je to láska na dlouho, neřkuli na celý život. Café Spolek spadá rozhodně do druhé kategorie. 

Horváthová Terezie | 24. 04. 2015 09:13

Pozvánka: Vlněna bude o víkendu patřit nezávislé módě a designu

Pozvánka: Vlněna bude o víkendu patřit nezávislé módě a designu

Trend oživení industriálních prostor může mít různou podobu. Po Koloniálu, trhu zboží a zážitků na brněnské Malé Americe, přichází Factory Fashion Market, tentokrát v prostorách haly číslo jedenáct bývalé textilní továrny Vlněna. Dvoudenní akce nabídne nejen nezávislou československou módu a design, ale letos poprvé také sekci Local Food Market s občerstvením od lokálních prodejců. 

Horváthová Terezie | 14. 04. 2015 10:51

Bezpečný sex alias Víte, s kým spíte?

Bezpečný sex alias Víte, s kým spíte?

Večírek se skvělými lidmi, spousta alkoholu a dalších povyražení, nevázaná zábava, ráno okno a pořádná alkoholová i morální kocovina? Aby život na vysoké zůstal parádní jízdou, na kterou  jednou budete s láskou vzpomínat, je fajn zapnout si na ní bezpečnostní pásy čili myslet na své zdraví. Jinými slovy, užívat naplno, ale bez pohlavních nemocí. 

Horváthová Terezie | 12. 04. 2015 18:00

Aktuálně: Brněnská Malá Amerika voní Francií a zážitky

Aktuálně: Brněnská Malá Amerika voní Francií a zážitky

Plakáty s cupcakem už několik týdnů předem poutaly na Trh zboží a zážitků Koloniál, který letos zahajuje také tradiční festival francouzské kultury Bonjour Brno. Akce trvající celý víkend přitáhla desítky lidí hned v první hodině po svém zahájení – celý industriální prostor Malé Ameriky voní nesčetnými dobrotami  a počasí přeje.

Horváthová Terezie | 11. 04. 2015 15:14

Jak jsem šla spát na Noclehárnu pro lidi bez domova

Jak jsem šla spát na Noclehárnu pro lidi bez domova

Asi se vám to taky občas stane – na ulici vás zastaví člověk a chce po vás peníze. Jeho argumenty, proč byste mu měli pár korun nebo alespoň cigaretu věnovat, bývají různé, od těch dojemných k pravdivým až po ty očividně vylhané. Někdo tyhle žádosti přitahuje víc, někdo míň – já patřím rozhodně do první kategorie. Dlužno dodat, že jako druhý obor studuji sociální práci a kamarádi se mi smějí, že mám sociální cítění za ně všechny.  Nedávno jsem však zažila konverzaci, která se trochu vymykala klasickému průběhu debaty – potřebuji peníze, protože…

Horváthová Terezie | 09. 04. 2015 16:34

SERIÁL: Kam v Brně za dobrou kávou? Café Tungsram

SERIÁL: Kam v Brně za dobrou kávou? Café Tungsram

Brněnská kavárenská kultura je jedinečným fenoménem, o kterém není třeba polemizovat. Jen v samém centru Brna jsou stovky zajímavých kaváren. Některé si zákazníka podmaní alternativními způsoby přípravy kávy, jiné pečlivě vybraným a sladěným interiérem. Pokud někdo na kvalitu brněnské kavárenské kultury nevěří, není nic jednoduššího, než navštívit kavárnu Tungsram, která nabízí výbornou kávu a štědrou dávku atmosféry.

Horváthová Terezie | 08. 04. 2015 09:02

Často si všimnu spíš špatné obsluhy než hezké servírky, směje se barista  Antonín Jarolím

Často si všimnu spíš špatné obsluhy než hezké servírky, směje se barista Antonín Jarolím

Antonín Jarolím (*1991, Bruntál) působí jako barista v brněnské funkcionalistické kavárně Café Placzek už více než rok. Patří ke kmenovým zaměstnancům, v kavárně působí od jejich začátků. O svém vztahu ke kávě, gastronomii a životu mi vyprávěl jak jinak než při plné práci.

Horváthová Terezie | 16. 03. 2015 11:49

SERIÁL: Kam v Brně za dobrou kávou?

SERIÁL: Kam v Brně za dobrou kávou?

Můj pradědeček říkával, že Brno je předměstí Vídně a lidi by se v něm podle toho měli chovat. Minimálně co do počtu kaváren to platí stoprocentně – v centru kvetou doslova na každém rohu, od brzkého rána až do pozdních večerních hodin, od bohémských doupat po seriózní prostředí plné naleštěných Applů. V obrovské konkurenci, do které se každý nový podnik rodí, je zkrátka nezbytné nabídnout něco navíc – v Brně už nestačí „nějaký kafe“, domácí limonády a koláče, tady se kope jiná liga. Pro majitele oříšek, pro kavárenské povaleče ráj na zemi.

Horváthová Terezie | 13. 03. 2015 11:50

OBRAZEM: Proměny brněnského Bronxu? Pomalu a nejistě

OBRAZEM: Proměny brněnského Bronxu? Pomalu a nejistě

Svět sám pro sebe unavený svými vleklými problémy. Svět, kde se všude na chodnících i veřejných prostranstvích válejí doslova tuny odpadků. Ale zároveň také svět, kde si lidé zpívají na ulici, každý zná každého a v obchodech seženete opravdu cokoli. Vítejte v brněnském Bronxu.

Horváthová Terezie | 11. 03. 2015 11:17

Existuje láska na celý život? K umění ano, říká Studio Paradox a jeho Daemoni

Existuje láska na celý život? K umění ano, říká Studio Paradox a jeho Daemoni

Prkna, co znamenají svět, jsou v případě brněnského Studia Paradox obehnána hradbami hospůdky na místě, kde by jeden divadlo opravdu nehledal - vchod z ulice Křížová však klame tělem. V útrobách se skrývá malý sál, který je mimo jiné domovem da(e)monické divadelní hry, z níž jde mráz po zádech. 

Horváthová Terezie | 02. 03. 2015 18:43

Autisté vidí svět jinak a můžou nás v mnohém obohatit, říká osobní asistent Jáchym Michal

Autisté vidí svět jinak a můžou nás v mnohém obohatit, říká osobní asistent Jáchym Michal

Autismus znamená  vrozenou poruchu některých mozkových funkcí, jejímž důsledkem je, že dotyčný dobře nerozumí světu kolem sebe a má problémy komunikovat s okolím. Tyto potíže doprovází určité typické způsoby chování. Podle dat organizace APLA, která se věnuje zajišťování osobní asistence brněnským autistům, žije v České republice přibližně 25 tisíc osob s poruchou autistického spektra. „Být osobní asistent znamená skoncovat s nudou, “ směje se třiadvacetiletý Jáchym Michal, osobní asistent působící pod hlavičkou této organizace.  

Horváthová Terezie | 28. 02. 2015 09:08

Humor na druhou v Divadle II. pád aneb Brno bezhlavě

Humor na druhou v Divadle II. pád aneb Brno bezhlavě

Divadlo II. pád je v brněnských vodách malých divadelních souborů dobře známým hráčem. Po začátcích na Stadecu a hostování na Leitnerce zapustilo na podzim 2013 kořeny v podzemních prostorách Cafe Soma na Jana Uhra 11. Tento sklep do posledního místa zaskládaný židlemi se stal domovem nejen pro hry vážnějšího rázu, ale i ty z veselejšího soudku, ke kterým patří i komediální hra Brno Bezhlavě.

Horváthová Terezie | 26. 02. 2015 08:47