Detail autora


Aneta Přadková


E-mail: 427335@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Co motivuje dívky k nezávaznému sexu

Nezávazný sex. Jistý nešvar společnosti, ve které tělesné sbližování není jen výsadou lidí v partnerském vztahu. Co vede adolescentní dívky k tomu, aby se vrhaly do nezávazného sexu? Nejčastější příčinou je chuť sdílet touhu, vyzkoušet něco nového, snaha o zvýšení vlastního sebevědomí a touha po uspokojení.

Aneta Přadková | 09. 12. 2014 11:49

Symfonický orchestr Masarykovy univerzity zve na Adventní koncert

Symfonický orchestr Masarykovy univerzity zve na Adventní koncert

Doba čekání na Vánoce byla kdysi dobou půstu, kdy se zakazovala veškerá zábava, zpěv nebo tanec. Dnes tomu tak není, a proto i Symfonický orchestr Masarykovy univerzity v Brně pořádá Adventní koncert, který se uskuteční v úterý 9. prosince v Besedním domě. Při hudebním večeru zazní známé skladby Antonína Dvořáka, Josefa Suka a také Klavírní koncert b moll švédského skladatele Kurta Atterberga, který se bude hrát v České republice vůbec poprvé. 

Aneta Přadková | 04. 12. 2014 16:09

Aktuálně: Nejezdí tramvaje u České ulice

Aktuálně: Nejezdí tramvaje u České ulice

Mráz a déšť komplikuje cestování v Brně. Česká a Joštova ulice je zcela bez hromadné dopravy. Příčinou komplikací jsou technické problémy na elektrickém spojení způsobené propálením vedení tramvají. Na místě se tvoří kolony aut a zástupy lidí. Kolaps v místě podle odhadu techniků potrvá minimálně hodinu.

Aneta Přadková | 01. 12. 2014 14:51

Vážné partnerské vztahy na vysoké? Není na ně čas a prostor

Vážné partnerské vztahy na vysoké? Není na ně čas a prostor

Proč většina studentských lásek a vztahů krachuje, když jeden z partnerů, nebo dokonce oba studují vysokou školu? V případě jednoho studujícího a druhého z páru pracujícího v jiném městě je to téměř vražedná situace. Student na vysoké totiž mnohdy na plnohodnotný vážný vztah jednoduše nemá čas – respektive nemá čas na toho druhého z páru, ačkoli to může znít jakkoli cynicky.

Aneta Přadková | 25. 11. 2014 19:40

Anketa: Obdarovat o Vánocích blízké penězi, nebo dárkem?

Anketa: Obdarovat o Vánocích blízké penězi, nebo dárkem?

Vánoce budou až za měsíc, ale mnoho lidí již teď dumá nad tím, jak by své blízké potěšili. Jednou z tendencí moderní doby jsou takzvané dárky v obálce. Peněžní obnos někteří ocení víc než darovanou věc, která se jim do domácnosti nebo šatníku nehodí. Neztrácí však vánoční svátky při rostoucím trendu finančních darů svůj smysl? Nakoupit dárky nebo ježíšovskou funkci vyřešit penězi?

Aneta Přadková | 25. 11. 2014 07:46

Občas jsou české pozice k Evropské unii zbytečně nepřátelské, říká bývalá česká velvyslankyně

Občas jsou české pozice k Evropské unii zbytečně nepřátelské, říká bývalá česká velvyslankyně

Evropská unie dnes spojuje již osmadvacet zemí Evropy a půl miliardy občanů. Milena Vicenová strávila na evropské půdě téměř pět let v roli velvyslankyně včetně doby českého předsednictví v Radě EU. Poznala vyjednávání v Bruselu i evropskou byrokracii. „Předsednictví byla pro Českou republiku příležitost, jak se v Unii prosadit. To se ale nepovedlo,“ myslí si odstupem času Vicenová. 

Aneta Přadková | 21. 11. 2014 09:34

Improvizovat znamená v hudbě nepřemýšlet

Improvizovat znamená v hudbě nepřemýšlet

To, že i vážná hudba se dá hrát nevážně a s humorem, dokazují klavíristé Zdeněk Král a Martin Jakubíček. Od Mozarta, Rachmaninoffa přes Michaela Jacksona až po Xindla X vám zahrají, na co si jen vzpomenete. Ačkoli každý z nich má svou sólovou kariéru, vystupují taky společně v pořadu tematicky nazvaném Souboj klavírních improvizátorů. Pokud se rozhodnete na jeden ze šňůry jejich koncertů podívat, rozhodně nečekejte nudný a nezábavný večer.

Aneta Přadková | 10. 11. 2014 12:59

Moderní je tančit latinu. Ani klasika ale neumírá

Moderní je tančit latinu. Ani klasika ale neumírá

Studenti brněnské Masarykovy univerzity chodí zdarma tancovat každý týden do tělocvičny Fakulty sportovních studií, která se nachází v prostorách Univerzitního kampusu v Bohunicích. Na Tančírny pořádané Spolkem mediků Lékařské fakulty se oblékají společensky, ale také neformálně. Dvouhodinové středeční lekce trvají od devíti do jedenácti hodin. Techniky latinskoamerických i klasických tanců učí lektoři jednou za čtrnáct dní. 

Aneta Přadková | 08. 11. 2014 11:09

Třídenní test charakteru

Třídenní test charakteru

Seznámili jsme na vrcholu Pusteven. Byl chladný zářijový večer, venku tma a devět stupňů. Za hodinu strávenou společně ve skupině dalších lidí jsem o něm věděla pouze to, že je mu osmadvacet let, pracuje pro neziskovou organizaci, rád chodí po horách a jmenuje se Radim. Od té doby jsme se neviděli. Ale přesto jsme spolu po měsíci vyrazili na třídenní výlet na Slovensko.

Aneta Přadková | 05. 11. 2014 09:58

Anketa: Antikoncepci řeší každý student po svém

Anketa: Antikoncepci řeší každý student po svém

Stejně jako zkouškové období, tak i sex neodmyslitelně patří do nevšedního života studentů vysokých škol. Aby však z několika chvil uspokojivých okamžiků nevzniklo nechtěně zplozené dítě, je potřeba zajistit určitou formu pojištění proti početí.

Aneta Přadková | 14. 10. 2014 07:06

Nemáte sáčky do vysavače? Výhodnější je koupit nový vysavač

Nemáte sáčky do vysavače? Výhodnější je koupit nový vysavač

Vývoj elektrických spotřebičů je zcela jistě rychlejší než vývoj lidstva. Každým rokem se přístroje mění, vyvíjí, a lidé pak nevidí důvod, proč by měli například televizi využívat déle než deset let. I když bude disponovat stále funkčními komponenty, pokrokem bude technologicky tak převálcovaná, že se na ni budou stydět dívat. Čímž se pro ně stane nepoužitelná.

Aneta Přadková | 10. 10. 2014 20:04

Zateplování kolejí v Komárově zpestřuje studentům život

Zateplování kolejí v Komárově zpestřuje studentům život

Na kolejích v Komárově se zatepluje. Soužití studentů a dělníků na lešení ale provází i problémy. Mnohým z nich vadí hluk, některým dívkám dokonce i přítomnost pracovníků na lešení. Rekonstrukce skončí v listopadu a bude stát devět a půl milionu korun bez DPH.

Aneta Přadková | 09. 10. 2014 21:26

Aktuálně: Na Láďu Hrušku stojí fronta až na Českou

Aktuálně: Na Láďu Hrušku stojí fronta až na Českou

Láďa Hruška známý jako inspektor televize Nova přijel do Brna na autogramiádu své čerstvě vydané kuchařky Vaříme s Láďou Hruškou levně a chutně. U Knihkupectví Dobrovský v ulici Joštova se stojí ve frontě až k ulici Česká.

Aneta Přadková | 09. 10. 2014 19:11