Detail autora


Vojtěch Loskot


E-mail: 415050@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Buddhismus je věda o mysli, říká jeho učitel Roman Lauš

Buddhismus je věda o mysli, říká jeho učitel Roman Lauš

Roman Lauš je jedním z učitelů přednášejících nauku z buddhistické školy Diamantové cesty linie Karma Kagjü. Tato škola je jedním ze tří hlavních směrů buddhismu a letos je to dvacet let, co přišla do České republiky. K této příležitosti brněnské buddhistické centrum pořádá několik filmových projekcí, výstavu fotografií na náměstí Svobody nebo veřejné přednášky. Jednu vedl právě Roman Lauš a ještě před ní se rozpovídal o tom, co může buddhismus dát Evropanovi, co si myslí o ministerstvu zahraničí a jak může člověk být stále šťastný. Bezprostřední a milý Roman mi hned po seznámení nabídl tykání.

Vojtěch Loskot | 14. 05. 2014 11:17

Anketa: Studenti jezdí na prázdniny do zahraničí

Anketa: Studenti jezdí na prázdniny do zahraničí

Brno – Blíží se zkouškové období a s ním i očekávané prázdniny. Studenti si proto začínají plánovat, jak prožijí nadcházející léto. Na to, zda obvykle tráví několikaměsíční volno v zahraničí, nebo v České republice, jsme se zeptali brněnských studentů.

Vojtěch Loskot | 05. 05. 2014 19:32

Tomáš Motal vystavil kresby k novému komiksu

Tomáš Motal vystavil kresby k novému komiksu

Svá díla představil mladý umělec Tomáš Motal včera v galerijním prostoru Tvar. Výstava s názvem TRAUM přinesla první pohled na jeho nově vznikající komiks, který je inspirován žánrem noir. V malém prostoru galerie se sešlo asi dvacet lidí.

Vojtěch Loskot | 01. 05. 2014 22:02

Ventolin: Baví mě osobitá hudba

Ventolin: Baví mě osobitá hudba

Ventolin není jen název inhalátoru, ale také přezdívka českého hudebníka a DJ Davida Doubka, který je známý pro svůj osobitý vzhled a styl. Typická je pro něj i jeho hudební tvorba, ke které používá výhradně staré analogové přístroje. Inspiruje se scénou techna a house z konce osmdesátých let a spolupracuje s kapelami MIDI LIDI, DVA a dalšími. Minulý týden vystoupil se svým DJ setem v brněnském Kabinetu múz. Po vystoupení mi povyprávěl o svém retro stylu,  proč nepoužívá počítač a popsal a jak hrál v Bělorusku divadlo.

Vojtěch Loskot | 22. 04. 2014 13:44

Fotoreportáž: Velká jarní oranžová cyklojízda

Fotoreportáž: Velká jarní oranžová cyklojízda

Brno – Včera ve večerních hodinách projel městem velký cyklistický peleton. Akce nazvaná Velká jarní oranžová cyklojízda aneb Udělejme z Brna Amsterdam! měla za úkol podpořit brněnské cyklisty. Organizátoři z občanského sdružení Brno na kole také chtěli upozornit na špatné podmínky pro cyklistiku, které ve městě panují. Jízdy se zúčastnilo asi 400 lidí. Peleton vyjel z Moravského náměstí. Trasa okružní jízdy vedla přes náměstí Svobody, Šilingrovo náměstí, Komenského náměstí a kolem klubu Fléda zpět na Moravské náměstí.

Vojtěch Loskot | 18. 04. 2014 20:45

Nový projekt sdílení kol Rekola.cz odstartoval dnes v Praze

Nový projekt sdílení kol Rekola.cz odstartoval dnes v Praze

Nový projekt bikesharingu, tedy sdílení kol, odstartoval dnes v Praze. Organizátoři z občanského sdružení Rekola.cz dali do ulic k dispozici prvních šestatřicet kol, která jsou nabarvena na růžovo. Koordinátor projektu Vítek Ježek řekl, že s počtem uživatelů bude počet kol navyšovat. „Čím více se na nich jezdí, tím menší je počet krádeží,” dodal. Praha je prvním městem, kde se tato služba objevila. Následovat ji však budou i další . V Brně bude služba dostupná od 23. dubna, v Olomouci od 1. května.

Vojtěch Loskot | 16. 04. 2014 21:27

Nový klub Sono centrum otevře už 25. dubna

Nový klub Sono centrum otevře už 25. dubna

Hudební klub, hotel a restaurace Sono centrum v ulici Veveří se poprvé otevře 25. dubna, kdy v něm vystoupí jihoafrické duo Goldfish.

Vojtěch Loskot | 08. 04. 2014 19:48

Jak jsem pracoval v Americe

Jak jsem pracoval v Americe

Student vysoké školy má poté, co úspěšně zvládne zkouškové období, docela dlouhé prázdniny. Proto není divu, že se chce po náročných testech odreagovat, něco zažít a vidět. Kdo by chtěl tři měsíce sedět doma? Mnoho mladých lidí z toho důvodu využívá nabídek agentur a v létě pracuje a cestuje do zahraničí. Někteří kolem mě se na tuto zkušenost chystají právě letos a nedá mi to, abych se nepodělil o tu svou. Celé minulé léto jsem totiž strávil umýváním nádobí v Hard Rock Café v Los Angeles a musím říct – stálo to za to.

Vojtěch Loskot | 05. 04. 2014 20:50

GLOSA: Devalvace světového dne

GLOSA: Devalvace světového dne

Dnešní den, 3. duben, je velmi významný, ve všech diářích je zapsán jako Mezinárodní den spodního prádla. V New Yorku se chystá velký průvod ulicemi, s kostýmy si samozřejmě nikdo starosti nedělá. Na Facebooku jsem dokonce narazil na pokusy o uspořádání průvodu v Praze. Snad každý den v roce je něčemu věnován. Vedle těch oficiálních a vážných dnů, které jsou vyhlašovány papežem či organizacemi jako OSN a  UNESCO, existuje celá řada hloupých, absurdních a rozhodně zbytečných.

Vojtěch Loskot | 03. 04. 2014 21:10

Kam v Brně za elektronickou hudbou

Kam v Brně za elektronickou hudbou

Brno je město studentů a řada z nich sem tam jde do klubu, aby si poslechli a zatancovali na elektronickou hudbu. Následuje přehlídka těch nejdůležitějších míst, které mladí lidé vyhledávají pro styly jako jsou drum'n'bass, techno, či house.

Vojtěch Loskot | 24. 03. 2014 13:44

Reportáž z Hrnem Brnem

Reportáž z Hrnem Brnem

Klub se plní, lidé se netrpělivě tísní u pódia a na pódiu hudebníci ladí nástroje. Další lidé odchází ven, aby stihli autobus a dostali se do dalšího z klubů, kde vládne podobná atmosféra. Začala klubová noc Hrnem Brnem, která patří mezi nejzajímavější kulturní akce, jež Brno nabízí. Festival, při němž v pěti klubech zároveň po celý večer vystupují kapely a djové, se pro velký úspěch koná už potřetí. Tentokrát dal prostor hlavně kapelám z Brna a okolí.

Vojtěch Loskot | 23. 03. 2014 18:49

Deštníky pana Popelky

Deštníky pana Popelky

„Znáš ten karavan, ve kterém opravují deštníky?“ zeptal se mě nedávno kamarád. V dnešní době působí povolání deštníkáře dost nezvykle a tak jsem se vydal zjistit, jaký příběh se v tomto brněnském stánku ukrývá.

Vojtěch Loskot | 21. 03. 2014 21:44

Aktuálně: Výstava Digital Exchange představuje digitální sochařství

Aktuálně: Výstava Digital Exchange představuje digitální sochařství

Výstava Digital Exchange prezentuje nejnovější trendy v oblasti sochařství. Její náplní jsou totiž sochy vytvořené pomocí 3D tisku. Výstava vznikla jako spolupráce Fakulty výtvarných umění VUT a newyorské School of Visual Arts.

Vojtěch Loskot | 11. 03. 2014 20:52

Dnešní muzice chybí poslání, říká zpěvák Martin Růža

Dnešní muzice chybí poslání, říká zpěvák Martin Růža

Martin Růža patří do nové generace českých zpěváků. Tento mladý talent je v současnosti nejvíc vidět v pražské funky kapele Top Dream Company, ale zpívá také v mnoha big bandech a dalších projektech. Je známý pro svoji muzikálnost a bravurní způsob zvládání vysokých pěveckých poloh. Martina znám z dob, kdy jsme oba působili v královehradeckém orchestru STO. Nad kávou a čajem jsme si mimojiné povídali o problémech a budoucnosti české hudební scény.

Vojtěch Loskot | 09. 03. 2014 19:39

Anketa: MDŽ je pozůstatek minulosti

Anketa: MDŽ je pozůstatek minulosti

Dnešní den již tradičně jako každý rok patří ženám. Mezinárodní den žen byl za minulého režimu dokonce slaven takřka povinně. Zajímalo nás, jestli ho lidé slaví i v dnešní době.

Vojtěch Loskot | 08. 03. 2014 14:26