Detail autora


avatar

Lada Suchánková


E-mail: 414697@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Ještě nepracují, ale už dluží

Ještě nepracují, ale už dluží

Zatím studenti v České republice neplatí školné ani zápisné, aktivně proti těmto návrhům vždy demonstrují, ale mnoho z nich už dluží kvůli zbytečnostem. Ve stejné situaci jako spousta jiných studentů se ocitla i Šarlota K. Svoje příjmení nechce zveřejnit, aby se o její situaci nedozvěděli rodiče. Šarlota studuje druhý ročník Mendelovy univerzity a bance už dluží 25 tisíc korun.

Lada Suchánková | 11. 12. 2013 22:49

Z náměstí Svobody se ozývaly koledy

Z náměstí Svobody se ozývaly koledy

Ačkoliv se návštěvníci náměstí Svobody v Brně nemohli přes tři sloky shodnout, zda se bude Ježíšek kolébat nebo kolíbat, akce Česko zpívá koledy se podle návštěvníků vydařila. K malým zpěvákům z pěveckého sboru Základní školy Labská se přidal i houslista Pavel Šporcl.

Lada Suchánková | 11. 12. 2013 21:13

Brát nebo nebrat, to je to, oč tu běží

Brát nebo nebrat, to je to, oč tu běží

Co Čech, to muzikant. Co Čech, to zloděj. Jedno klišé za druhým a bohužel na obou něco bude. Dnes se slaví Mezinárodní den proti korupci a v Česku je slovo korupce velice populární. Před volbami se vykřikuje v kontextu potírání, v průběhu roku ho vídáme v novinových titulcích.

Lada Suchánková | 09. 12. 2013 20:29

Chtěla být dobrou matkou, ale teď je obviněná z týrání

Chtěla být dobrou matkou, ale teď je obviněná z týrání

Od necelých patnácti let byla v péči státu. Z diagnostických ústavů pokaždé utekla k drogám a více než tři roky byla hledaná policisty. V sedmnácti letech se rozhodla, že skončí s drogami a že se stane matkou. Po narození syna zažívala nejkrásnější chvíle v životě, což ale nemělo dlouhého trvání. V současné době čelí obvinění z trestného činu týraní. Vzhledem k tomu, že proces stále trvá, bylo její jméno redakcí změněno na Martinu M.

Lada Suchánková | 13. 11. 2013 12:45

Anketa: Na vánoční výzdobu je ještě brzy, míní studenti

Anketa: Na vánoční výzdobu je ještě brzy, míní studenti

Vánoční výzdoba útočí! Všude po obchodních centrech už po žebřících šplhají Santa Clausové, regály jsou plné adventních kalendářů a místo dušičkových svíček se teď nakupují balicí papíry. Vánoce jsou v obchodech v plném proudu ačkoliv kalendář ukazuje teprve listopad. 

Lada Suchánková | 12. 11. 2013 12:10

Na nákup lidé raději  jezdí do obchodních center

Na nákup lidé raději jezdí do obchodních center

Odvěká rivalita měst a venkova funguje na všech úrovních každodenního života. Zatímco ve městě je rychlá městská hromadná doprava, na venkov jede jeden vlak za hodinu. Ve městě se člověk dusí, na vsi se může zhluboka nadechnout. V centru je to jeden obchodní dům vedle druhého, na rynku jsou jedny potraviny a s trochou štěstí i jedna drogerie. Proto jsme se zaměřili na to, kde je pro lidi výhodnější nakupovat.

Lada Suchánková | 08. 11. 2013 19:20

Tvrdili mi, že to nejde, já oponoval, že jde, říká režisér Fatka

Tvrdili mi, že to nejde, já oponoval, že jde, říká režisér Fatka

Nejdříve práci režiséra dělat nemohl, teď už si není jistý, zda ji dělat chce. Mezi jeho nejznámější pořady patří televizní série koncertů Sólo pro... nebo práce v divadle Husa na provázku. Řeč je o Vojtěchovi Fatkovi, jeho práci a dnešní televizní zábavě. 

Lada Suchánková | 29. 10. 2013 12:44

Denisovy sady se vrátily do první republiky

Denisovy sady se vrátily do první republiky

„Lide Československý! Tvůj odvěký sen se stal skutkem! Stát Československý vstoupil dnešním dnem v střed samostatných kulturních států světa.“ Touto větou začínalo provolání Národního výboru k občanům nově vzniklého Československého státu. Dnešní den se po celé republice konají oslavy k 95. výročí jeho vzniku, originálně to pojali organizátoři v brněnských Denisových sadech.

Lada Suchánková | 28. 10. 2013 21:25

Kam jít s rýmičkou? Na rektorát

Kam jít s rýmičkou? Na rektorát

Každý vysokoškolák se na svojí cestě studiemi setká s celou řadou katastrof. Někdy to jsou ztracené klíče k pokoji ve dvě ráno, jindy pes, který mu sežral domácí úkol, a na podzim je to často ucpaný nos a teplota. Dojíždějící studenti se v takových chvílích musí rozhodnout, zda má cenu se plahočit až do rodné vísky, nebo se spokojí s ošetřením místního lékaře. Pro některé studenty je vzdálenost rozhodující.

Lada Suchánková | 28. 10. 2013 06:47

Můj dům, můj hrad

Můj dům, můj hrad

Když vysokoškolák odjíždí na studie do velkého města, často za sebou zanechává uplakanou maminku, prázdný dětský pokoj, někdy mladšího sourozence a často domácího mazlíčka. Pokud nebydlí na kolejích, musí si pronajmout byt nebo pokoj. Hned od začátku se student ve městě rozkoukává, kde je bezpečné bydlet, jak daleko bude dojíždět k fakultě, v kolik otvírá nejbližší obchod, jenže i když se zorientuje velmi brzy, může narazit.

Lada Suchánková | 16. 10. 2013 20:28

Ráno vstanu a zpívám si, říká Petr Faltýnek

Ráno vstanu a zpívám si, říká Petr Faltýnek

Etikoterapie je léčba mravností, při které se i zdravotní problémy řeší ničením negativních pocitů v duši. Jedná se o trend dnešní doby, kdy zdravému životnímu stylu podřizujeme každou neřest. Po setkání s Petrem Faltýnkem, který se etikoterapií zabývá, může mít člověk pocit, že někteří lidé jsou svatí.

Lada Suchánková | 15. 10. 2013 18:13

Recenze: Zvučná jména se podruhé nevyplácí

Recenze: Zvučná jména se podruhé nevyplácí

Animované filmy patří k nedělním oddechovkám a pod taktovkou správného režiséra se mohou proměnit v nezapomenutelný kousek.  Autoři si rádi nechávají otevřená zadní vrátka, aby mohli v případě úspěchu prvního dílu pokračovat a vytvořit ságu trvající léta. Ne vždy se tento tah vyplatí. Zataženo, občas trakaře 2, které už týden můžeme vidět v kinech, vyvolává právě tyto smíšené pocity.

Lada Suchánková | 14. 10. 2013 15:03

Řemeslo má zlaté dno, vědí i v Brně

Řemeslo má zlaté dno, vědí i v Brně

Výrobky bez čárových kódů jsou rok od roku populárnější. Lidé nechtějí být pouze konzumenty, snaží se o originalitu nebo nápad. Možná i z těchto důvodu se letos poprvé v Brně konaly Slavnosti řemesel, které představily tradiční výrobu.

Lada Suchánková | 14. 10. 2013 11:32

Tak trochu jiné svátky

Tak trochu jiné svátky

Při nedávném zkoumání kalendáře jsem si vzpomněla, jak mě jako malou děsily dědečkovy zuby, které plavaly v podivném roztoku v kredenci. Ty dravé čelisti tam byly pokaždé, když jsem se plížila potajmu pro bonbony a vždy mě odradily od únosu několika hašlerek. Děda si je nikdy nenasazoval, prý mu neseděly. Dnes už chápu, proč měl tak rád bramborovou kaši. Na druhou stranu nesnášel doktory, ale jezdil rád na kole a poslouchal dechovku.

Lada Suchánková | 01. 10. 2013 10:42

Brno je inspirací pro ostatní Zdravá města, říká Ivana Draholová

Brno je inspirací pro ostatní Zdravá města, říká Ivana Draholová

Brněnské dny pro zdraví jsou v plném proudu. Akce už se stala téměř tradicí, letos se koná již 19. ročník. Ti, kteří se programu ještě nestihli zúčastnit, to mohou napravit do 6. října. Celou kampaň vede již několik let Ivana Draholová, která ji blíže popsala. 

Lada Suchánková | 30. 09. 2013 22:10

In vino veritas

In vino veritas

Září jetradičně měsícem, kdy lidé v Brně zachytávají poslední chutě podzimu, než přijde zima. Nejdříve se posilní pivem, potom se přejedí a další víkend je na řadě víno. Milovníci vinného moku popadli skleničky a tento víkend se vydali na náměstí Svobody na Slavnosti vína.

Lada Suchánková | 30. 09. 2013 14:56