Detail autora


Spoustová Martina


E-mail: 407135@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Akcí typu Bambiriády je žalostně málo, myslí si Marie Jahodová

Akcí typu Bambiriády je žalostně málo, myslí si Marie Jahodová

Akce s názvem Bambiriáda se prostřednictvím velkého množství organizací snaží představit dětem a mladistvým různé programy, kluby a spolky tak, aby si děti udělaly rovnou představu, jaké činnosti a aktivity dané spolky nabízí. Organizace té blanenské se letos ujala jednadvacetiletá studentka Masarykovy univerzity Marie Jahodová. 

Spoustová Martina | 11. 05. 2014 19:13

KIWI: Syrové pokrmy, na které jedlíci dlouho nezapomenou

KIWI: Syrové pokrmy, na které jedlíci dlouho nezapomenou

Restaurace Kiwi uzavírá seriál o brněnských vegetariánských restauracích, protože se od předchozích restaurací mírně liší. Kuchyně je totiž takzvaně vitariánská, což v praxi znamená, že zde kuchaři podávají pouze syrovou a tepelně neupravenou stravu. V tomto článku může čtenář nahlédnout do zvláštních kuchařských technik netypické restaurace.

Spoustová Martina | 10. 05. 2014 10:00

Pozvánka: Na Vranově lidé zavzpomínají na své blízké

Pozvánka: Na Vranově lidé zavzpomínají na své blízké

Procházka, povídání, požehnaní na Vranově a následné posezení v duchovním centru. Neděle ve znamení turistické procházky pro všechny, kteří ztratili někoho blízkého. Akci s názvem Cesta v srdci pořádají pracovnice z občanského sdružení Klára pomáhá a neziskové organizace Dlouhá cesta.

Spoustová Martina | 08. 05. 2014 12:59

Anketa: Zkouškové období ve znamení kávy a čokolády

Anketa: Zkouškové období ve znamení kávy a čokolády

Zkouškové období je slovní spojení, které v devětadevadesáti procentech studentů vyvolává kopřivku či v lepším případě nespavost. Nelze se mu vyhnout v žádném semestru. Někdo ho zvládá s klidem a nadhledem, pro někoho je to noční můra.

Spoustová Martina | 29. 04. 2014 11:00

Prokletí přehnaných očekávání

Prokletí přehnaných očekávání

Již od dětství vynikám velkou mírou fantazie nebo velkou mírou naivity, chcete-li. To je možná důvod, proč jsem ještě do minulých Vánoc věřila v existenci Ježíška, proč se snažím nezlobit, nepít a nekouřit omamné látky, a proč všechny podivně svítící objekty na obloze nepovažuji za boeingy, nýbrž za špionážní vesmírná plavidla mimozemšťanů. Tato má vlastnost je v některých ohledech přínosná - hodně si rozumím s malými dětmi i s jedinci oplývajícími IQ do 60 bodů. Nicméně jak už to tak v životě bývá, každá strana má svůj rub i líc.

Spoustová Martina | 25. 04. 2014 19:13

Brněnský Avatár: vegetariánské pokrmy s nádechem Indie

Brněnský Avatár: vegetariánské pokrmy s nádechem Indie

V předposledním díle seriálu o vegetariánských a veganských restauracích navštívím Avatár. Řeč nebude o filmovém trháku ověnčeném mnoha cenami, ale o restauraci, kde kuchaři připravují jídla inspirovaná indickou kuchyní. Tuto vegetariánskou restauraci může zákazník chtivý  zdravého jídla navštívit na Mendlově náměstí 10.

Spoustová Martina | 25. 04. 2014 10:42

Petr Boček: Práce hasiče není pro každého

Petr Boček: Práce hasiče není pro každého

Když se řekne slovo hasič, většině lidí se vybaví slovo požár. Faktem je, že náplň práce hasiče je širší. Požárníci zasahují také při mimořádných událostech a živelných pohromách. Jejich práce zahrnuje i záchranu a vyprošťování osob, zvířat a majetku. O strastech a radostech této práce promluvil brněnský hasič a lektor Petr Boček.

Spoustová Martina | 15. 04. 2014 11:39

Můj život s babičkou

Můj život s babičkou

Zásahem osudu se stalo, že svá vysokoškolská léta trávím u babičky. Tím pádem se propařené noci, návštěvy diskoték a šňupání koksu na záchodcích smrsklo na sledování detektivek, luštění křížovek a v akčnějším případě na hlasitou podporu soutěžících v AZ-kvízu. Moje babička je výborný člověk, ale člověk poněkud svůj. Tím chci říct, že kdyby moje babička byla babičkou Boženy Němcové, tak by kniha Babička jistě nevznikla a studentům maturujícím z českého jazyka by spadl kámen ze srdce. I průměrnému člověku je jasné, že věkový rozdíl pětapadesáti let se musí někde projevit. Proto jsem se rozhodla popsat dvě vybrané oblasti, kde se tato věková propast projevuje nejvíce.

Spoustová Martina | 13. 04. 2014 20:32

Kdo chce jíst zdravě, chránit planetu a zvířata, míří do Vegalite

Kdo chce jíst zdravě, chránit planetu a zvířata, míří do Vegalite

V druhém díle seriálu o veganských a vegetariánských restauracích navštívím brněnskou restauraci Vegalite. Zde si přijdou na své nejen vegetariáni a vegani, ale především každý, kdo si dá na oběd místo bůčku či smaženého řízku raději zdravější a méně tučnou variantu. Brněnská restaurace láká na své zdravé menu zákazníky od roku 2009. Nachází se na ulici Slovákova a výhodná poloha mezi několika fakultami je důvodem, proč je tak oblíbená mezi studenty.

Spoustová Martina | 13. 04. 2014 13:04

Aktuálně: Milovníky duchovní hudby čekají žně

Aktuálně: Milovníky duchovní hudby čekají žně

Velikonoční festival duchovní hudby pořádá Filharmonie Brno již potřetí. Návštěvníci mohou navštívit šest unikátních koncertů, které odehrají známí i neznámí interpreti domácí i zahraniční scény v šesti brněnských kostelech. Celý festival má zřetelné vymezení v čase a prostoru, přičemž hlavní program se odehraje mezi Květnou nedělí a druhou nedělí velikonoční. Vedle hlavního programu může zájemce navštívit i temné hodinky „u jezuitů."

Spoustová Martina | 16. 03. 2014 11:00

Aktuálně: Módní přehlídka pomáhá dětem v Zimbabwe

Aktuálně: Módní přehlídka pomáhá dětem v Zimbabwe

V pořadí už sedmou charitativní módní přehlídku uspořádala v sále blanenského dělnického domu skupina dobrovolníků s názvem Dealeři naděje. Přehlídka začala dnes o půl třetí odpoledne. Účast diváků byla vysoká.

Spoustová Martina | 15. 03. 2014 20:06

Oáza nabízí levné a kvalitní vegetariánské jídlo

Oáza nabízí levné a kvalitní vegetariánské jídlo

Vegetariánská jídelna nedaleko od samotného centra města poskytuje zdravou stravu svým zákazníkům více než dvacet let. O zákazníky nemá nouzi. Může za to příjemný personál, kvalitní kuchaři a především na dnešní dobu neuvěřitelně nízké ceny. 

Spoustová Martina | 13. 03. 2014 16:58

V zajetí hygienických vložek

V zajetí hygienických vložek

Všichni to známe. V televizi běží náš oblíbený film, kvůli kterému jsme odložili psaní seminárky na později. A v nejnapínavější chvíli, kdy naše srdce nemá daleko k infarktu myokardu, začne reklama. To, že je drtivá většina reklam hloupých, určitě nemusím rozebírat, to je smutný fakt. Nicméně míra hlouposti reklam na jeden konkrétní výrobek mě nepřestane zarážet a kopřivky, kterou po jejich zhlédnutí mám, se nejspíš nikdy nezbavím.


Spoustová Martina | 03. 03. 2014 17:26

Kam zajít v Brně na veganské a vegetariánské jídlo

Kam zajít v Brně na veganské a vegetariánské jídlo

Pojmy vegetariánství a veganství jsou v dnešní době skloňovány ve všech pádech. Zříci se smaženého řízku nebo rovnou všech živočišných produktů je čím dál populárnější záležitost. Restaurace musí na neustále se zvyšující poptávku reagovat. Následující seriál bude mapovat vegetariánské a veganské restaurace v Brně.

Spoustová Martina | 03. 03. 2014 09:02

Studentů věnujících se dobrovolnictví přibývá

Studentů věnujících se dobrovolnictví přibývá

Dobrovolnictví se věnují lidé, kteří chtějí pomáhat ostatním bez nároku na jakoukoliv odměnu. V současnosti se jedná o rozšiřující se trend, a to převážně mezi studenty. Chtějí být prospěšní druhým a začínají se tak čím dál více angažovat v různých organizacích.

Spoustová Martina | 27. 02. 2014 08:58