Detail autora


Kašpárek Ondřej


E-mail: 407012@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Osm a jeden zakopaný filmový poklad

Osm a jeden zakopaný filmový poklad

Každý si mlaská nad genialitou Forresta Gumpa, nadšeně kráčí po Zelené míli nebo se Statečným srdcem čelí hordám skřetů z Pána prstenů. Je ale spousta filmů, kterým se za ta léta povedlo zapadnout, nebo se o nich v Česku prostě nemluví. Neprávem. Namátkou jsem zadoloval ve své filmové brašně a vytáhl osm skvostů, které si zalouží diváckou pozornost. 

Kašpárek Ondřej | 20. 05. 2014 14:45

Všechno je FAKE! aneb Boření lidských iluzí

Všechno je FAKE! aneb Boření lidských iluzí

FAKE. Ošklivé slovo, které vystihuje internet, ale i spoustu televizních pořadů. Nadšeně smíchy hýkám u vtipného videa ze života, a nebo s napětím sleduji, jak si moderátor poradí s krutou divočinou. Vše jenom proto, abych se později dozvěděl, že si to celé někdo vymyslel a místo reálné situace jde o promyšlenou lež s herci. Pár příkladů z televize a internetu jsou pouze profláklou špičkou ledovce.

Kašpárek Ondřej | 18. 05. 2014 11:31

Pod pokličkou kampaně Kolej roku 2014

Pod pokličkou kampaně Kolej roku 2014

Brno – Kolej roku – soutěž spojená s celou řadou videí, cen a akcí, ke které patří i Light show. Ta v Brně rozblikala okna koleje Pod Palackého vrchem. Za podobnou kampaní však stojí týdny práce. Ostré lokty jsou nutností. Jak se k organizaci podobné akce dostat, co to obnáší a jak se paří s moderátorem Kazmou Kazmichem? Pomyslnou pokličku projektu nadzvedl Petr Krejčí.

Kašpárek Ondřej | 04. 05. 2014 18:58

Čekání na Nosorožce aneb Ani napodruhé nebyl Spider-Man moc Amazing

Čekání na Nosorožce aneb Ani napodruhé nebyl Spider-Man moc Amazing

Latexový stejnokroj, zařízlé spoďáry a nějaká ta superschopnost – to jsou předpoklady každého správného superhrdiny. Spider-Man se těší velké popularitě. Není divu, houpat se umí lépe než Miley Cyrusová. Jak dopadly jeho nejnovější skopičiny v podobě filmu The Amazing Spider-Man 2? Rozverné kadeře Andrew Garfielda a odhalené ňadro Emmy Stoneové nečekejte, upřímný názor filmového fanouška však ano.

Kašpárek Ondřej | 03. 05. 2014 21:13

Anketa: Sto seriálů, sto lidí, sto chutí

Anketa: Sto seriálů, sto lidí, sto chutí

Seriálová horečka zastihla snad už každého. Jeden díl oblíbeného „seroše“ ideálně zaplní volnou hodinku před tím, než bude člověk muset jít zase do školy. Podívat se na film, který trvá hodiny tři, je risk. Zabere moře času a přitom může jít o nadhodnocenou hloupost. Současná seriálová nabídka je ale pestrá, a proto není jednoduché si z ní vybrat. 

Kašpárek Ondřej | 02. 05. 2014 18:51

Anketa: SCIO testy jako příjímací zkoušky na vysoké školy

Anketa: SCIO testy jako příjímací zkoušky na vysoké školy

Zvládnutí testu studijních předpokladů či SCIO testů je základním předpokladem pro drtivou většinu oborů Masarykovy univerzity. Každý, kdo si je zkusil, ví, že místo znalostí jde o logické, matematické či jazykové schopnosti. Pro někoho díky Bohu. Některým však právě tento typ přijímacího řízení brání v cestě za vysněným povoláním. Na tom, že není nastavený ideálně, se shodují prakticky všichni dotazovaní.

Kašpárek Ondřej | 22. 04. 2014 15:16

Windows XP došel na konec cesty

Windows XP došel na konec cesty

„Xpéčka“ jsou doposud nejúspěšnějším operačním systémem vůbec. V roce 2001 zamířily mezi uživatele a postupem času si prakticky podmanily trh. Jednoduchost, přehlednost a funkčnost. Atributy, díky kterým za svůj životní cyklus rozsvítily více než miliardu monitorů po celém světě. Osmého dubna Microsoft ukončil podporu tohoto softwarového evergreenu a na uživatelích je, aby podali ruku některému z jeho nástupců či alternativ. Co tedy dělat, když vám ještě teď řídí vaši plechovou mašinku tenhle typ „woken“?

Kašpárek Ondřej | 20. 04. 2014 15:19

Alternativní, interaktivní a cizí divák

Alternativní, interaktivní a cizí divák

Tmavá kobka v podzemí dává tušit, že zažiji něco nového. Divadelní umění je tu s námi už od pradávna, stále se vyvíjí a vznikají jeho nové formy. Když vidím minimalisticky zařízené pódium, kde myšlenka převažuje nad formou, je jasné, že budu svědkem něčeho zvláštního. Bude mi podivná forma umění, útočící na smysly a abstraktní myšlení, po chuti?

Kašpárek Ondřej | 18. 04. 2014 14:45

Radosti a útrapy profesionálního tancování

Radosti a útrapy profesionálního tancování

Tanec. Pro někoho zběsilé házení končetinami na diskotékách, pro jiného jsou to kočky z tanečních v nádherných šatech. Pro Kateřinu Grošofovou je to životní styl. Jak se dívá česká veřejnost na tanec jako sport? Jaké starosti sebou nese profesionální tančení a co je třeba zvážit, když uvažujete o profesionální dráze? 

Kašpárek Ondřej | 08. 04. 2014 18:14

Koukejte telata, jede vám tata aneb Inseminátor proti zbytku světa

Koukejte telata, jede vám tata aneb Inseminátor proti zbytku světa

Slepička na to má kohoutka, pejsek fenku a sousedka Lojzu z vedlejší vesnice. No a krávy? Inseminátora! Bejček už dneska není v módě a místo toho přichází na scénu člověk s gumovou rukavicí a nástroji ne nepodobnými mučidlům. 

Kašpárek Ondřej | 06. 04. 2014 11:34

Za brigádou do zahraničí dvakrát jinak

Za brigádou do zahraničí dvakrát jinak

Nabídka brigád v mnohých oblastech Česka není moc lákavá, někde je i prakticky nedostupná. Stále více a více studentů se tak poohlíží po příležitosti přivýdělku a nabytí nových zkušeností v zahraničí. Takové rozhodnutí není jednoduché a odcestovat na pár měsíců do cizí země chce i notnou dávku odvahy. Jaké možnosti mají čeští studenti v Británii?

Kašpárek Ondřej | 05. 04. 2014 15:05

Z návštěvy bylo rázem dvacet let. Americký lektor o Češích a Česku

Z návštěvy bylo rázem dvacet let. Americký lektor o Češích a Česku

Původem Američan David Marshall žije v Česku již více než dvacet let. Usměvavý pán, ze kterého čiší energie, učí žáky hned několika škol na Vysočině. Když jako čerstvý absolvent vysoké školy přijel do Československa, netušil, co ho čeká. Nejen o jeho příjezdu, ale i o lidech a společnosti je tento rozhovor.

Kašpárek Ondřej | 25. 03. 2014 10:22

Kam zapařit? Srovnání klubu a vesnické zábavy

Kam zapařit? Srovnání klubu a vesnické zábavy

Studentský život je směsicí zábavy, navazování vztahů, ale i stresu ze školních povinností. Ač nejde o tak šílené akce, co známe z amerických filmů z prostředí vysoké, kde je odhalených ňader a vyholených zadnic alespoň pět za minutu, stále tvoří večerní zábava podstatnou část spokojeného studentského vegetování. 

Kašpárek Ondřej | 24. 03. 2014 16:14

Deset nejočekávanějších her roku 2014

Deset nejočekávanějších her roku 2014

Herní průmysl roste rok od roku a nejúspěšnější hry hravě strčí do kapsy i největší Hollywoodské blockbustery. Takové GTA V vydělalo miliardu dolarů za pouhé tři dny, pro srovnání Cameronův Avatar této mety dosáhl po třech týdnech! Když je v peněžence leda tak slevový kupón do Billy a venku leje, není na škodu prožít si nějaké to virtuální dobrodružství. Které letošní kousky nás zaručeně zvednou ze židle, jen abychom k nim byli posléze na dlouhé hodiny přikováni? 

Kašpárek Ondřej | 23. 03. 2014 10:54