Detail autora


Kateřina Dufková


E-mail: 397602@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Na vlastní kůži: Tetování

Na vlastní kůži: Tetování

O tom, že si pořídím tetování, přemýšlím už pět let. Vždycky jsem si ale našla výmluvu – šetřím na prázdniny, nechci tam jít sama, nemám čas a podobně. Druhé květnové pondělí a jarní průtrž mračen mě však konečně donutily se na „kérku“ objednat. Když prší, zalezou lidi do svých domovů či do kanceláří, a i když je hlad a chuť, mezi kapky se pro bagety nehrnou. A protože pracuji v bageterii, mohla jsem se okázale a beztrestně flákat po sociálních sítích. Právě tam jsem narazila na práce Moniky, přítelkyně mého dobrého známého Kamila. Kamil byl online. Stačily dvě zprávy, a už jsme byli dohodnutí na tom, že hned po práci dorazím k nim domů a „něco s tím tetováním provedeme“.

Kateřina Dufková | 18. 05. 2013 08:44

Mladí lidé se nechtějí usadit, zjistil výzkum Cesty do dospělosti

Mladí lidé se nechtějí usadit, zjistil výzkum Cesty do dospělosti

Již přes dva tisíce studentů se zapojilo do projektu Cesty do dospělosti, který spustil Institut výzkumu dětí, mládeže a rodiny při Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Cílem studie je zjistit, jak probíhá u mladých lidí přechod z dospívání do dospělosti.

Kateřina Dufková | 17. 05. 2013 10:44

S opicí na Hradě

S opicí na Hradě

Alkohol za volant nepatří. Řidič s promilí v krvi je špatný řidič a může způsobit dopravní nehodu. Ale co takový řidič státu? Je oprávněn „vládnout“ prostému lidu s alkoholem pod kůží? A může se tomu vůbec vyhnout? Vezměme si jeden obyčejný den jedné obyčejné hlavy státu. Říkejme jí třeba Kamil.

Kateřina Dufková | 15. 05. 2013 11:59

Ročně utratí vysokoškolák desetitisíce

Ročně utratí vysokoškolák desetitisíce

Studentský život neznamená jenom zábavu, bezstarostnost a o zkouškovém učení. Studenti totiž často mívají hluboko do kapsy. Místo, aby si o prázdninách užívali volna, tráví celé dny na brigádách. Kolik vlastně průměrně stojí studentův život a jak získává peníze?

Kateřina Dufková | 07. 05. 2013 22:20

Na vlastní kůži: Bungee jumping aneb Mnoho povyku pro nic

Na vlastní kůži: Bungee jumping aneb Mnoho povyku pro nic

Největší srab, kterého znám, jsem já sama. Proto mě také překvapil dárek od přátel k narozeninám. Byl to poukaz na bungee jumping z největšího mostu v Čechách pro dva! Vymlouvala jsem se, jak to šlo – půl roku jsem každý víkend navštěvovala prarodiče, učila se, musela chodit s králíky na veterinu a tak dále. A pak jednou u piva spadla klec. Došly mi výmluvy, proč nejet. Výlet do Chomutova byl naplánován.

Kateřina Dufková | 06. 05. 2013 17:10

Na vlastní kůži: Americký fotbal žen – dřina, dřina a zase jen dřina

Na vlastní kůži: Americký fotbal žen – dřina, dřina a zase jen dřina

Většina z nás zná americký fotbal hlavně z televize. Nejhezčí chlapci v romantických filmech zpravidla nejlépe hrají americký fotbal. Tatínek typické americké rodiny sleduje s plechovkou piva a partou podobných tatínků americký fotbal. Tento sport však není jen výsadou Američanů. Dorazil i k nám a světe div se, hrají ho u nás dívky a ženy! Abych zjistila, jak hraje tvrdý sport něžné pohlaví, zúčastnila jsem se tréninku pardubického dívčího týmu.

Kateřina Dufková | 04. 05. 2013 18:29

Matcha: lék na rakovinu, nebo obyčený zelený čaj?

Matcha: lék na rakovinu, nebo obyčený zelený čaj?

Do čajoven, kaváren i mnoha domácností dorazil v posledních měsících nový hit. Je jím mletý zelený čajový prášek zvaný Matcha. Každodenní pití nápojů z něj vyrobených má prý pozitivní dopad na psychiku i fyzickou stránku člověka. To ale platí o zeleném čaji obecně. Co je zrovna na Matche tak neobyčejného?

Kateřina Dufková | 22. 04. 2013 13:10

Novela zákona zlepší podmínky studentům-rodičům

Novela zákona zlepší podmínky studentům-rodičům

Od prvního dubna letošního roku mají studenti s malým dítětem ulehčené vzdělávání. Novela zákona o vysokých školách z třicátého ledna upravuje pojem uznaná doba rodičovství, díky němuž je nově stanovena délka studia i jeho podmínky. Rodičům se také odkládá povinnost platit za vzdělávání poplatky.

Kateřina Dufková | 19. 04. 2013 13:28

Anketa: Mimobrněnské na Brně láká hlavně studentský život

Anketa: Mimobrněnské na Brně láká hlavně studentský život

Brno jako studentské město láká mladé lidi z celé republiky. I když jezdí na víkendy domů za rodiči, Brno se stává jejich hlavním útočištěm, občas i bojištěm. Někteří se zde po ukončení vysoké školy usadí, najdou si práci a založí rodinu. Co je zlákalo zvolit si studium v moravské metropoli? Čím jim toto město přirostlo k srdci?

Kateřina Dufková | 17. 04. 2013 10:01

Jednou jsi dole, jednou nahoře

Jednou jsi dole, jednou nahoře

Michaela Meruňková je studentka pardubické univerzity. A číšnice. A hosteska. Ve svých dvaadvaceti letech si vydělává sama, bez pomoci rodičů. Má tři brigády a každý den přednášky na chemicko-technologické fakultě v Pardubicích. Má vůbec Míša čas na zábavu?

Kateřina Dufková | 08. 04. 2013 15:59

Nová kniha Petra Ludwiga poradí, jak zatočit s prokrastinací

Nová kniha Petra Ludwiga poradí, jak zatočit s prokrastinací

Každý student to zná. Ta chvíle, kdy by dělal cokoliv, jen aby se nemusel učit na zkoušku, psát seminární práci nebo jen mýt nádobí. Chorobné odkládání věcí je psychická nemoc. Říká se jí prokrastinace. Jak ji zmírnit či s ní úplně skoncovat, se dozvíte v nové knize Petra Ludwiga Konec prokrastinace. Kniha vyjde nejspíš ještě do konce dubna.

Kateřina Dufková | 06. 04. 2013 10:02

Studuji, tedy nestíhám!

Studuji, tedy nestíhám!

Studentský život jako bezstarostná jízda? Semestr alá pendlovačka mezi učebnou a hospodou? Spousta volného času, hraní her, zevlování na facebooku? Neznám! Život studentův, milí přátele, není žádná procházka růžovou zahradou. V mnoha případech je to pořádná makačka!

Kateřina Dufková | 05. 04. 2013 03:03

Aktuálně: Konkláve zasedá

Ve Vatikánu dnes v časných ranních hodinách začal ceremoniál k zahájení volby hlavy církve. Nového papeže bude volit konkláve složené ze stopatnácti kardinálů starších nad osmdesát let z různých zemí světa. Kardinálové jsou v době voleb doslova odtrženi od okolního světa (nemohou používat mobilní telefony ani internet), průběh voleb je tajný. Jak volba dopadne a kdy budeme znát konkrétní jméno? To nikdo nemůže s jistotou říci a můžeme tak jen s napětím očekávat, kdy z komína Sixtinské kaple povane bílý kouř.

Kateřina Dufková | 12. 03. 2013 19:48

Studovat offline

Studovat offline

Notebook a internet – základní výbava každého studenta. Když nejste na síti, jako byste nežili a – bohužel – ani nestudovali. Přes internet si zapisujete předměty a zkoušky, získáváte studijní materiály, komunikujete se spolužáky. Kdo není online, nestuduje.

Kateřina Dufková | 11. 03. 2013 18:32

Kdo šetří, má za tři

Kdo šetří, má za tři

V peněžence skoro prázdno, kreditní karta spíš na okrasu. I tak může vypadat studentův den. Peníze od rodičů na celý měsíc nevystačí, a na brigády není čas. Chudý student se tak uchyluje k nouzovým řešením – nakoupí v obchodě se zlevněným (či rovnou prošlým) zbožím, obejde supermarkety a koupí nejlevnější salám s končící „spotřebujte do“ nebo zůstane o hladu. S tím, jak potraviny zdražují, lidé snižují své nároky.

Kateřina Dufková | 09. 03. 2013 17:00

Bude v Praze Delfíní show?

Bude v Praze Delfíní show?

Na konci dubna má na Rohanském nábřeží v Praze vypuknout „delfíní show“. Akci, při které mají stovky diváků sledovat hravé delfíny, Rada hlavního města Prahy na svém území nepovolila. Pořadatel akce, společnost Cirkus Cirkus, však vstupenky prodává dál, a na svých webových stránkách hlásí: „show v dubnu bude“!

Kateřina Dufková | 07. 03. 2013 19:15

Aktuálně: Venezuela drží smutek, Chávez zemřel

Sedm dní potrvá ve Venezuele smutek za prezidenta Hugo Chavéze, který v úterý o půl páté místního času podlehl rakovině.

Kateřina Dufková | 06. 03. 2013 09:53

(Ne)všední pátek v pardubické kavárně, kde číšník nachodí osm kilometrů

(Ne)všední pátek v pardubické kavárně, kde číšník nachodí osm kilometrů

Každý z nás už jistě alespoň jednou v životě navštívil kavárnu. Ať už jde člověk na kávu, na sklenku vína či na drink, očekává, že o něj bude co nejlépe a nejrychleji postaráno. Pokud tomu tak není, dá to obsluze náležitě „sežrat“ - zvláště v pátek večer, kdy se chce bavit. Často mu ale nedochází, že není jediný zákazník kavárny, a že i když číšník dělá maximum pro to, aby byl spokojen, nemá dvacet rukou a místo nohou rychlobrusle. Martina Líbala znám přes dva roky. Už čtvrtým rokem pracuje jako číšník v pardubické kavárně Nano café, a do své práce dává maximum (času i síly). Nevím, jak je to možné, ale vždy, když jdu do kavárny, je za barem on. Jeho práce ho baví natolik, že se účastní i soutěží v přípravě a servírování kávy (Barista ČR, Mistr kávy apod.). Rozhodla jsem se tedy zdokumentovat, jak vypadá Martinův běžný páteční pracovní den.

Kateřina Dufková | 10. 12. 2012 23:26