Detail autora


Kateřina Benešová


E-mail: 386010@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Říkali to v televizi

Říkali to v televizi

Černobyl a televize. Na první pohled spolu moc nesouvisejí. Pokud ale existuje ponaučení, které bychom si měli odnést z katastrofy, jež se odehrála přesně před šestadvaceti lety, dotýká se médií. Jejich role v utajení výbuchu čtvrtého reaktoru byla nemalá. Lidé klidně dál trhali první salát ze zahrady, opalovali se a své děti nechali stavět na písku bábovičky. V televizi přece říkali, že se nic nestalo.

Kateřina Benešová | 26. 04. 2012 10:19

Minižákovskou interligu ovládly slovenské týmy

Minižákovskou interligu ovládly slovenské týmy

Čtvrtý ročník Mini Handball Inter Ligy završil v sobotu 21. dubna turnaj v Novém Veselí. V kategorii přípravky zvítězil s přehledem celek HK Ivanka pri Dunaji, minižákům kralovalo družstvo Malacek. Na turnaji však platilo olympijské heslo, podle něhož „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se". Všichni hráči tak dostali pamětní trička, sladkosti a také medaile.

Kateřina Benešová | 26. 04. 2012 08:41

Ragby: velcí zpocení chlapi a šišatý míč

Ragby: velcí zpocení chlapi a šišatý míč

Ragby je tvrdý, ale také velmi pohledný sport. Žádné primadony v bílých podkolenkách, které se sesunou po každém kontaktu na trávník a nechají se ošetřovat, na hřišti nejsou. Místo toho z jedné strany na druhou běhá třicet zpocených chlapů. Honí se za šišatou mičudou a snaží se ji buď položit do soupeřova brankoviště – to je pětka – nebo nakopnout do háčka, jak se říká ragbyové „brance“.

Kateřina Benešová | 15. 04. 2012 17:14

Stavím se za Güntera Grasse

Stavím se za Güntera Grasse

Německý spisovatel Günter Grass má po zveřejnění básně "Co je zapotřebí říci" zakázaný vstup do Izraele. Označil izraelský jaderný potenciál za hrozbu pro světový mír. Není to košer, najdou se však takoví, kteří se za spisovatele postavili.

Kateřina Benešová | 13. 04. 2012 08:30

JazzFestBrno zahájili mladí hudebníci

JazzFestBrno zahájili mladí hudebníci

Předehru k jedenáctému ročníku brněnského jazzového festivalu obstarali včera studenti Hudební fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Koncert, který se konal v Komorním sále, se nesl ve znamení studentských skladeb. Festival bude pokračovat až do šestadvacátého dubna, kdy se publiku představí izraelský basista, zpěvák a skladatel Avishai Cohen.

Kateřina Benešová | 11. 04. 2012 12:21

Čeští házenkáři uspěli v kvalifikaci

Čeští házenkáři uspěli v kvalifikaci

Čeští házenkáři do osmnácti let zvládli víkendovou kvalifikaci na Mistrovství Evropy v házené 2012, když postoupili se ziskem tří bodů z druhého místa ve skupině. Svěřenci trenéra Petra Babáka nejprve vysoko porazili Řecko 32:18, pak remizovali se Slováky 29:29 a ani prohra s Dánskem 20:29 už je nepřipravila o postupové místo na červencový šampionát.

Kateřina Benešová | 02. 04. 2012 06:31

On-line: Dánsko - Česká republika. Kvalifikace na ME v házené 2012

On-line: Dánsko - Česká republika. Kvalifikace na ME v házené 2012

Poslední zápas v kvalifikační skupině na ME v házené 2012 dnes odehrají čeští házenkáři do osmnácti let. Národní výběr změří své síly s favorizovanými Dány. Výsledek zápasu rozhodne o druhém postupujícím. Nepřímý česko-slovenský souboj můžete sledovat v on-line reportáži.

Kateřina Benešová | 01. 04. 2012 11:57

On-line: Slovensko - Česká republika. Kvalifikace na ME v házené 2012

On-line: Slovensko - Česká republika. Kvalifikace na ME v házené 2012

Další zápas čeká dnes na náš výběr házenkářů do osmnácti let. Od 17.00 narazí naši mladíci na národní výběr Slovenska. Po včerejší výhře nad Řeky si mohou Češi dnešním vítězstvím zajistit postup z kvalifikační skupiny. Celý zápas můžete sledovat v podrobné on-line reportáži.

Kateřina Benešová | 31. 03. 2012 16:23

On-line: Česká republika - Řecko. Kvalifikace na ME v házené 2012

On-line: Česká republika - Řecko. Kvalifikace na ME v házené 2012

Národní výběr do osmnácti let sehraje dnes své první utkání v kvalifikační skupině na Mistrovství Evropy v házené 2012. Čeští mladíci narazí na Řecko. V tradičně bouřlivé atmosféře novoveselské haly budou mít naši mladíci výhodu domácího prostředí. První zápas českých házenkářů můžete sledovat v podrobné on-line reportáži.

Kateřina Benešová | 30. 03. 2012 18:25

Jóga mě pohltila, říká Zuzana Roupcová

Jóga mě pohltila, říká Zuzana Roupcová

S jógou začínala před necelými deseti lety a myslela si, že bude pouze doplňkem jejího životního stylu. Východní cvičení se pro ni ale stalo způsobem života. Sedmačtyřicetiletá Zuznana Roupcová cvičí sedm dní v týdnu, nejí maso, nevěří moderní medicíně a za svou láskou, jógou, cestovala až do Indie.

Kateřina Benešová | 20. 03. 2012 18:04

Fan fiction: Ti, kteří propadli Harry Potterovi

Fan fiction: Ti, kteří propadli Harry Potterovi

S postavami z Harryho Pottera chodili spát a s myšlenkami na ně se probouzeli. Každá sága však někdy končí, a tak i Joanne K. Rowlingová napsala poslední tečku za dlouhými lety s brýlatým hrdinou a jeho přáteli. Mnozí fanoušci se odmítli světa čar a kouzel vzdát a začali tvořit vlastní povídky. Řeč je o pisatelích Harry Potter fan fiction.

Kateřina Benešová | 16. 03. 2012 22:27

Kdo neskáče, není Čech

Kdo neskáče, není Čech

Říká se o nich, že jsou na hřišti příslovečným hráčem navíc. Čím větší rachot dělají, tím lepší je prý atmosféra zápasu. V hokejovém Liberci či házenkářských Lovosicích mají dokonce „bílé peklo“. Řeč je o rozvášněných fanoušcích, příznivcích napříč všemi sporty.

Kateřina Benešová | 14. 03. 2012 15:35

Turnaj v miniházené aneb jak se rodí hvězdy

Turnaj v miniházené aneb jak se rodí hvězdy

Hřiště trochu připomíná mraveniště. Všude se hemží děti v různobarevných dresech s pěnovými míči. Někde tu možná běhá i nový Filip Jícha nebo Daniel Kubeš. A brankář, který právě vychytal sedmičku, může jednou chytat za národní reprezentaci. Vždyť každý nějak začínal.

Kateřina Benešová | 05. 03. 2012 11:02

Studenti na Pedagogické fakultě budou bez občerstvení

Studenti na Pedagogické fakultě budou bez občerstvení

Studenti Pedagogické fakulty už čtrnáct dní usilují o zachování Krmítka. Ani protesty ani petici s více než třemi stovkami podpisů ale děkan nevyslyšel a na výpovědi nájemní smlouvy trvá. Přestože k dnešnímu dni měla být kavárna již zavřená, dál v omezené míře funguje.

Kateřina Benešová | 01. 03. 2012 09:26

Anketa: Začnou studenti kvůli zdražení jezdit načerno?

Anketa: Začnou studenti kvůli zdražení jezdit načerno?

Zdražování se nevyhnulo ani městské hromadné dopravě. Od 1. ledna si musejí cestující připlatit řádově deset procent. Čtvrtletní kupón, který vysokoškoláci využívají nejvíc, podražil o pětačtyřicet korun. Vesměs se však studenti brněnských vysokých škol shodují, že na hromadnou dopravu kvůli tomu nezanevřou.

Kateřina Benešová | 01. 03. 2012 08:33