Detail autora


Tomáš Sirý


E-mail: 383742@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Anketa: Jaké vánoční tradice jsou pro studenty důležité?

Anketa: Jaké vánoční tradice jsou pro studenty důležité?

Semestr skončil a studentům začaly vánoční prázdniny, které jsou pro mnohé z nich chvílemi relaxace před nadcházejícím zkouškovým obdobím. Vánoce jako takové mohou pro každého znamenat něco jiného. Studenti vysokých škol odpovídali na otázku, jaké vánoční tradice a zvyky jsou podle nich důležité. A jaké zvyky studenti a jejich rodiče udržují?

Tomáš Sirý | 19. 12. 2011 20:47

Vánoce v domovině redaktorů: Procházka Šenovem

Vánoce v domovině redaktorů: Procházka Šenovem

Dalším zastavením při toulkách napříč Českem je Šenov. Malé město ležící na severní Moravě má něco přes šest tisíc obyvatel. Předvánoční atmosféra a podoba města se téměř nijak neliší od jiných období v roce. Není zde bohatá vánoční výzdoba ani davy turistů tlačící se před stánky s punčem. I tak má ale Šenov řadu zajímavých míst, která stojí za to navštívit.

Tomáš Sirý | 19. 12. 2011 12:36

Bruslit se dá i v centru Brna

Bruslit se dá i v centru Brna

Příznivci bruslení mohou i letos využít několika veřejných kluzišť v Brně. Některá kluziště jsou v provozu už od tohoto víkendu a nabídnou stánek s občerstvením nebo třeba půjčovnu bruslí. I přes teploty nad nulou je pro bruslaře připraven kvalitní led, který se několikrát denně upravuje.

Tomáš Sirý | 14. 12. 2011 17:18

Aktuálně: Kometa podlehla Plzni po nájezdech

Aktuálně: Kometa podlehla Plzni po nájezdech

Hokejisté Komety Brno prohráli v extraligovém utkání s Plzní po samostatných nájezdech 4:5. Kometa ještě v polovině zápasu vedla o tři branky, vysoký náskok si však neudržela. Na konci druhé, ale především v průběhu třetí třetiny se více prosazovala Plzeň, která tři minuty před koncem zápasu vyrovnala. V samostatných nájezdech rozhodl o vítězství Plzně Radek Duda.

Tomáš Sirý | 06. 12. 2011 23:54

Interrupce nejsou vraždy nevinných dětí

Interrupce nejsou vraždy nevinných dětí

Na začátku minulého týdne jsem šel na Fakultu sociálních studií Masarykovy univerzity. Před školou stálo několik velkých transparentů s nápisy jako genocida, popravy. Všude fotky zmrzačených a mrtvých dětí, nacistických uniforem, hákových křížů. Plno krve. Až když jsem přistoupil blíž, zjistil jsem, oč jde. Hnutí pro život tu protestovalo proti interrupcím. Ať protestují, ale lhát se nemá. A tohle byla opravdu veliká mystifikace. Vím, že názorů na interrupci je mnoho, ale musím také reagovat.

Tomáš Sirý | 05. 12. 2011 11:41

Xavier Baumaxa zazpíval od srdíčka. Jinak to neumí

Xavier Baumaxa zazpíval od srdíčka. Jinak to neumí

Xavier Baumaxa včera zazpíval v hudebním klubu Metro v Brně. Upřímné texty postavené na ironickém základu a ostrém vtipu diváci přijali. Xavier předvedl smršť skladeb, které mají hloubku. Téměř tříhodinové vystoupení nakonec publiku nestačilo a dalo to najevo mohutným potleskem.

Tomáš Sirý | 30. 11. 2011 22:35

Cesta vlakem. To je hodně muziky za málo peněz

Cesta vlakem. To je hodně muziky za málo peněz

Cestuji téměř každý týden z Ostravy do Brna a zpět. Cesta trvá necelé tři hodiny. Jízdenka vychází na sto třicet korun, což není tak závratná částka. Když si k tomu navíc přičtete zážitky, které vás po cestě potkají, tak se to opravdu vyplatí. Ano, cestování vlakem, to je něco jako kočovné divadlo na kolejích. Kolikrát bych se bez takového zážitku obešel. Ale co, nejde o život, nejde o nic.

Tomáš Sirý | 23. 11. 2011 00:46

Demokracie ano. Ale komunisté, vy mlčte

Demokracie ano. Ale komunisté, vy mlčte

V mnoha městech České republiky se včera odpoledne sešla demonstrace, na které lidé vyjadřovali nesouhlas s chystanými vládními reformami. Demonstrovalo se 17. listopadu a organizátoři tak dobře a účelně zvolili datum. Kdy jindy si lidé připomenou, že změna je možná, že jednou už se to povedlo, než v Den boje za svobodu a demokracii.

Tomáš Sirý | 19. 11. 2011 09:33

Aktuálně: Ostravané demonstrovali proti vládním reformám

Aktuálně: Ostravané demonstrovali proti vládním reformám

Na sto padesát demonstrantů se dnes ve tři hodiny odpoledne sešlo na Jiráskově náměstí v Ostravě. Rozhodli se vyjádřit svůj nesouhlas s reformami, které chce vláda schválit. Nejvíce se kritizovaly penzijní, zdravotní, ale i daňové reformy. Ty mají platit od ledna roku 2012. Demonstranti se často odkazovali na minulost a srovnávali dnešní demonstraci s tou v roce 1989. Navzájem se vybízeli k aktivitě – někteří umírněnou formou poklidné demonstrace, jiní radikální defenestrací. ,,Chtěli jsme lidi probudit, aby nebyli pasivní. Ve větším počtu je možné něco změnit,‘‘ řekl jeden z organizátorů demonstrace Ondřej Marek z iniciativy ProAlt.

Tomáš Sirý | 17. 11. 2011 22:11

Novinářská profese je přece nejlepší

Novinářská profese je přece nejlepší

Když se mě kdokoliv zeptá, co studuji, odpovím žurnalistiku. Dost lidí vykulí oči a řekne, že to musí být náročné, ale zároveň zajímavé. V době, kdy nás média masírují ze všech stran, se žurnalistika jeví jako dobrá volba. Představa práce s informacemi může být krásná. Problém je, že jich občas bývá až moc.

Tomáš Sirý | 08. 11. 2011 20:18

Squash není tradiční. Musíš ho objevit a musí tě bavit

Squash není tradiční. Musíš ho objevit a musí tě bavit

Mistrovství světa ve squashi, které se letos konalo v Rotterdamu, včera skončilo. Za domácí tým Nizozemska nastoupil také Tomas de Paauw. Je mu dvacet let a squashi se aktivně věnuje už několik let. Poskytl nám krátký rozhovor nejen o své účasti na mistrovství světa.

Tomáš Sirý | 07. 11. 2011 17:20

Travesti skupina Divoké kočky představila v Brně svou show

Travesti skupina Divoké kočky představila v Brně svou show

Travesti skupina Divoké kočky předvedla včera v podvečer svou novou show s názvem Čarodějka. Do Dělnického domu v Židenicích, kde se vystoupení konalo, přišlo mnoho lidí všech věkových kategorií. Travestité, slečny Cindy, Miriam a Paloma, předváděly známé zpěvačky.

Tomáš Sirý | 04. 11. 2011 18:41

Jsou mladí. A plní rasové nenávisti

Jsou mladí. A plní rasové nenávisti

Je sobota večer a já jsem rád, že mohu vyrazit na pivo a poklábosit o nesmyslech, jak už se to u piva často dělává. Potkávám kamarádku ze základky, kterou jsem sto let neviděl. Jsem rád, že ji vidím. Po chvíli běžné konverzace se hovor stáčí jiným směrem. Končíme u tématu prorůstání extremismu ve společnosti, k rostoucímu napětí napříč sociálními strukturami. Bojuji a snažím se přednést svůj názor na věc. Marně. Diskuze skončila dříve, než začala.

Tomáš Sirý | 25. 10. 2011 16:11

Mig 21 přistáli po roce opět na Flédě

Mig 21 přistáli po roce opět na Flédě

Kapela Mig 21 včera zahrála v hudebním klubu Fléda v Brně. Chlapecká, pěvecká, taneční a striptérská kapela z Prahy - Smíchova se do Brna vrátila po roce. Stejně jako vloni, byl i čtvrteční koncert zastávkou na tradičním podzimním turné kapely. Návštěvnost byla vysoká, kapela podala výkon, na který jsou fanoušci zvyklí.

Tomáš Sirý | 22. 10. 2011 02:56

V Kohoutovicích zamávali slunci a rozloučili se s létem

V Kohoutovicích zamávali slunci a rozloučili se s létem

Lampiónový průvod dětí a rodičů prošel včera večer brněnským obvodem Kohoutovice. Akce Léto a dým se uskutečnila již podvanácté. Letos byla tematicky zaměřená na symbolické rozloučení se sluncem a létem. Průvod doprovázelo pouliční divadlo, ve kterém se představilo mnoho umělců. K vidění byla cirkusová vystoupení, ohňová show i artisté na chůdách.

Tomáš Sirý | 21. 10. 2011 18:56